Belediyede çalışanların maaşları, sendikaların sağladığı anlaşmalar neticesinde güncelleniyor. Son gelen açıklama ise bununla ilgiliydi. Taban maaşın %20 arttığı öğrenildi. Yeni maaş ödemeleri ve sendika ile belediyeden gelen açıklama haberimizde.

Artvin Belediyesi'nden yüzleri güldürecek açıklama geldi. Sendika ile sağlanan anlaşma neticesinde maaşların %20 artırılması kararlaştırıldı. Peki en düşük ne kadar maaş ödemesi yapılacak? Taban maaş ödemelerinde büyük değişiklik...  Artvin Belediyesi, ülkenin ekonomik zorluklarına rağmen çalışanlarının ekonomik yüklerini hafifletmek için maaşlarına %20 oranında zam yapmaya karar verdi. Bu karar 1 Kasım'dan itibaren yürürlüğe girecek.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, daha önce imzaladıkları toplu iş sözleşmesiyle asgari ücretin üzerinde bir maaş belirlediklerini hatırlattı. Ancak son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, çalışanların hayat standardını korumak adına ek zam yapma gereği duyduklarını vurguladı. Başkan Elçin, hükümetin ekonomiyi düzeltme umuduyla 2024'te maaşlarda bir güncellemeye gitme ihtiyaçlarının olmayacağını umut ettiklerini belirtti.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Çalışanlara Enflasyon Kadar Maaş Zammı Şart

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise, belediye çalışanlarının emeklerinin değerini vurgulayarak, ekonomik zorluklarda dahi emekçi lehine yapılan bu tür iyileştirmelerin önemli olduğunu ifade etti. Çerkezoğlu, ekonomik krizin işçi ve emekçilere yansıtılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Maaşlara %20 Zam Geldi

Belediye çalışanlarının maaaşına %20 zam geldiği açıklandı. Artvin Belediyesi Başkanı Demirhan Elçin, toplu iş sözleşmesine ilişkin olumlu mesajlar verdi. Taban ücretin maaşın beşte biri kadar artması olumlu karşılandı. DİSK/Genel İş Sendikası Şube Başkanı Selim Bilgin de, geçmişte yaptıkları toplu sözleşmenin şartlarına rağmen, ekonomideki olumsuz gelişmeler sebebiyle maaşlarda bir iyileştirme yapma kararı aldıklarını belirtti. Bilgin, Demirhan Elçin'in işçi dostu bir yaklaşım sergilediğini vurgulayarak, bu kararın arkadaşça bir destek olarak görüldüğünü ifade etti.