Fenerbahçe Beşiktaş Maçı İçin Taraftar Yasağı Duyurusu! Siyah Beyazlı Taraftarlar Stada Alınmayacak! Fenerbahçe Beşiktaş Maçı İçin Taraftar Yasağı Duyurusu! Siyah Beyazlı Taraftarlar Stada Alınmayacak!
Bir zamanlar Fransa Milli Takımı'nda top koşturan İspanyol devi Real Madrid'in golcü futbolcusu Karim Benzema, uzun süredir Fransa Milli Takımı'na çağrılmıyor. Benzema'nın 2015 yılından bu yana milli takıma çağrılmamasının sebebinin, milli takımdan arkadaşı olan Mathieu Valbuena'ya seks kasedi şantajı yapmasıyla ilişkilendiriliyor. İddialara göre Benzema, seks kasediyle şantaj yaparak Valbuena'dan para koparmak isteyen bir gruba para ödedi. Ünlü futbolcunun, Valbuenaya'da konuşmaması için para verdiği ileri sürülüyor.


Benzema tartışması yeniden alevlendi!


Tartışmalar sürerken 2019'da bir açıklamada bulunan Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, Benzema'nın artık milli takım forması giymeyeceğini açıklamıştı. Bir süredir küllenen Benzema ve milli takım konusu yeniden alevlendi. Werder Bremen ile Bordeaux gibi takımlarda top koşturan ve kariyerine 2008'de nokta koyan eski futbolcu Johan Micoud, Benzema'nın milli takıma neden alınmadığı sorusunu yeniden gündeme getirdi. Micoud'un bu konuyu tekrar gündeme taşımasının ardından Fransa spor basınında da Benzema'nın durumu yeniden tartışılmaya başlandı.


Didier Deschamps, Benzema sorusuna sinirlendi!


Fransa'nın Kazakistan'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşma sonrası kendisine gelen Benzema sorusuna sinirlenen Fransa Teknik Direktörü Didier Deschamps, bu konunun artık kapatılması gerektiğini belirtti.Deschamps'ın Benzema konusuyla ilgili ciddiyetsiz cevabı üzerine küplere binen eski futbolcu Johan Micoud, Benzema'nın milli takıma neden çağrılmadığıyla ilgili konunun artık şüpheye yer bırakmadan açıklığa kavuşturulması gerektiğini kaydetti. Benzema konusunun sürekli olarak geçiştirilmesinin kendisi dahil birçok kişiyi sinirlendirdiğini aktaran Micoud, bunun kesin sebebinin kamuoyuna anlatılması ve durumun aydınlatılması gerektiğini vurguladı.

Editör: İlan35