Benzin, dizel, mazot ve LPG'de ÖTV ve KDV'nin kaldırılması için detaylar gelmeye başladı. Bilindiği gibi bir CHP milletvekili Meclis'e bir önerge getirmişti. Eğer kabul edilirse benzin, dizel, mazot ve LPG'de 7 TL'lik büyük indirim yapılacak.

Benzin, dizel, mazot ve LPG'de ÖTV törpüleniyor! 7 TL'lik büyük indirimin eli kulağında! Meclis'te... Rusya-Ukranya savaşı ve dünyada yaşanan ekonomik durgunluk sonrasında petrol fiyatları adeta patlama yaptı. Brent petrol reekor üstüne rekor kırdı 120 dolara geldi. Sürücüler ise bu durumdan hoşnut değil. Bu anlamda benzin, motorin ve LPG'den alınan ÖTV'nin sıfırlanıp, KDV'nin düşürülmesi amaçlanıyor. Tüm bunlar yapılırsa benzin, motorin ve LPG litre fiyatları 7 TL düşecek.

Brent petrol varil fiyatı 120 dolara gelmiş durumda. Bu artan fiyatlar ülkemize zam olarak yansıyor. Benzin litre fiyatı 26 TL oldu bile. Son 6 ay içinde 7 lira olan benzin litre fiyatı 26 TL'ye kadar çıkmış durumda. Benzin fiyatlarına gelen zamlar a'dan z'ye her şeye yansımaya başladı. 

İstanbul Güncel Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 

Benzin: 26.24 TL'den satılıyor

Motorin (Mazot): 25.94 TL'den satılıyor

LPG (Otogaz): 11.61 TL'den satılıyor

Ankara Güncel Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 

Benzin: 26.33 TL'den satılıyor

Motorin (Mazot): 25.99 TL'den satılıyor

LPG (Otogaz): 11.85 TL'den satılıyor

İzmir Güncel Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 

Benzin: 26.35 TL'den satılıyor

Motorin (Mazot): 25.99 TL'den satılıyor

Kamu Bankaları Birleşti: Emekliye 100.000 TL Ödeme Yapılacak Kamu Bankaları Birleşti: Emekliye 100.000 TL Ödeme Yapılacak

LPG (Otogaz): 11.55 TL'den satılıyor

Benzin fiyatlarına yeni zam iddiası

İlan365.net olarak akaryakıt pazarında çalışan bir yetkiliden aldığımız habere göre benzin ve motorin litre fiyatına Salı gecesi itibariyle 1.5 TL zam geleceği belirtildi. 

KAYNAK: ilan365.net