Bugün gündeme gelen haber milyonlarca otomobil sahibini şoke etmiş durumda. O tarih itibariyle otomobillerin satışı yasaklanıyor. İşte detaylar

O tarih itibariyle satışı yasaklanıyor... Benzin ve dizel aracı olan vatandaşlar karalar bağladı! AB Konseyi, Avrupa Parlementosu ile üye ülkeler arasında, otomobillerde yeni karbon emisyon standartları getirecek düzenlemeye dair oluşturulan müzakerelerde uzlaşı sağlandı.

 O tarih itibariyle satışı yasaklanıyor

Araba üreten büyük firmalar artık radikal bir karar almanın eşinine geldiler. 2035 senesine kadar karbon emisyonları yüzde 100 azaltılacak. AB ülkeleri, 2035 senesinden itibaren dizel ve benzinli de dahil olmak üzere içten yanmalı motora sahip yeni otomobillerin satışı yasaklanacak. 

12 ay boyunca yardım parası ödemesi olacak! Bu yardım parasını almak isteyenler için İLAN verildi! 12 ay boyunca yardım parası ödemesi olacak! Bu yardım parasını almak isteyenler için İLAN verildi!

Euronews’te yer alan habere göre AB delegesi ülkelerde 2035'ten itibaren satılacak yeni tüm otomobil ve hafif ticari araçların sıfır emisyonlu olması gerekecek. 2030 senesi emisyon düşürme amacı da otomobiller için yüzde 55, kamyonetler için ise de yüzde 50 olacak.