Benzin fiyatlarına genel indirim beklenirken, sabah saatlerinde zam haberi geldi.

Dün gece yarısından sonra benzinin litre fiyatına 81 kuruş indirim gelmesi beklenmiş, bu indirim ile de benzinin 20 liranın altına düşmesi hedeflenişti. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki dalgalanmalarla beraber akaryakıt fiyatlarında da değişimler yaşanırken, 27 Mart gece yarısından sonra da benzinin litre fiyatına 81 kuruş indirim gelmesi de beklentiler arasındaydı.

Benzinin litre fiyatına 80 kuruş zam gelmesiyle, benzin fiyatları yılbaşı seviyesinin üzerine çıktı

Ancak, uluslararası ürün fiyatlarında yaşanan artışın ardından da 28 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzine 80 kuruş zam yapıldı. Benzinin litre fiyatı 28 Mart 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 80 kuruşluk zam ile 21,40 Türk Lirası’na çıkarıldı. Motorin fiyatları ise, 20,54 Türk Lirası seviyesinde tutuldu.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Benzin fiyatlarının indirime girmesiyle ekonomik açıdan rahatlama yaşamayı bekleyen vatandaşlar, benzine gelen son zamların ardından da benzin fiyatları yeniden yılbaşı seviyesinin üzerine çıktı. Yılbaşında benzin fiyatları 21,14 Türk Lirası olurken, motorin ise yıl başında 23,50 Türk Lirası seviyesindeydi.