Berat Albayrak istifa etti mi etmedi mi günün konusu oldu. Bir taraftan Berat Albayrak instagram adresi hacklendi bir tarafından twitter adresi kapatıldı açıklamaları gelirken noktayı Berat Albayrak ve hükümete yakın kaynaklardan bir açıklama gelmemesi n

Berat Albayrak istifa etti mi etmedi mi günün konusu oldu. Bir taraftan Berat Albayrak instagram adresi hacklendi bir tarafından twitter adresi kapatıldı açıklamaları gelirken noktayı Berat Albayrak ve hükümete yakın kaynaklardan bir açıklama gelmemesi nedeniyle herkes ikilemde kaldı. Ancak Berat Albayrak istifa haberleri sonrası hükümetin en yakın ismine Berat Albayrak istifasını sorduk.

Berat Albayrak neden istifa etti?

Berat Albayrak'ın istifa haberlerine ilk açıklama geldi. "Berat Albayrak'a istifa etmesi yönündeki talebin, Cumhurbaşkanı erdoğan'dan geldiği öğrenildi" açıklamasını aldık. Yani Berat Albayrak Erdoğan'ın isteğiyle istifa ettiği teyit edildi.

Berat Albayrak instagram hesabı hacklendi mi?

Berat Albayrak2ın instagram adresi hacklenmediği açıklandı. Herhangi bir sosyal medya operasyonu olmadığı ve Berat Albayrak paylaşımını da instagramdan kendisinin yaptığı öğrenildi.

Berat Albayrak Twitter'i neden kapandı?Berat Albayrak twitter adresini de hacklenmediği ve Berat Albayrak'ın kendi isteğiyle Twitter adresini kapattığı öğrenildi.

Bakan'ın istifasını 1 saatte kimler gördü? Kimler görmedi?

Türkiye'de Halk TV, Tele1 ve KRT hariç herhangi bir televizyon kanalı Berat Albayrak'ın istifasıyla ilgili şu ana kadar yayın yapmadı. Bakan Albayrak'ın istifasını A Haber, TRT Haber, CNN Türk, NTV gibi haber kanaklları henüz görmedi. Türkiye'de 3 kanal Bakan Albayrak'ın istifasını verdi diğerleri vermedi.

Berat Albayrak ne yazdı?

"Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

"BENİMLE BU ZOR AMA KUTSAL YÜKÜ TAŞIYAN MESAİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM"
Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yalın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler.

At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batık ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun. Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yılık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin...

Berat Albayrak"