Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa mesajını yayınladı. Berat Albayrak, Instagram hesabından 'istifa açıklaması' yaptı.

Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa mesajını yayınladı. Berat Albayrak, Instagram hesabından 'istifa açıklaması' yaptı., Ek olarak Berat Albayrak Twitter hesabını da sildi. Berat Albayrak neden istifa etti ?

Bir süredir bozulan ekonomi, dolar ve euronun artışı, ekonomik kriz, vatandaşların geçim sıkıntısı derken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün 19:05'de sosyal medya hesabından Bakanlık görevinden istifa ettiğini tüm Türk halkına duyurdu.

Bakan Albayrak istifa mesajında ilk olarak, sağlık sorunlarından dolayı artık bakanlık görevine devam edemediğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak şu sözlerle bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu:

"Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.


Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.


Enerji'de olduğu gibi Ekonomide'de ektiğimiz tohumlar çokta uzakta olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin...

Berat Albayrak"Bakan Albayrak'ın Twitter hesabı silindi. Twitter uygulamasından Berat Albayrak olarak aratılınca hesabın silindiği görünüyor. Twitter'dan arama yapıldığı zaman 'böyle bir hesap yok, başka arama yapmayı dene' yazısı karşımıza çıkıyor.