Berat Kandili anlamlı mesajları müslümanlar tarafından en fazla merak edilen konular arasına girmiş durumda. Bilindiği gibi Berat Kandili geldi çattı. Bizde haberimizde anneye, babaya, kardeşe, abiye, ablaya, eşe cep telefonu SMS WhatsApp kandil mesajı detaylarını verdik

Berat Kandili anlamlı mesajları için haberimizde bir sürü örnek verdik. Bilindiği gibi üç aylar başladı ve devam ediyor. Ramazan ayına ise artık 2 haftadan az bir süre kaldı. Ramazan ayından evvel senenin üçüncü kandili olan Berat Kandili idrak edilecek. Berat Kandili mesajlarını anneye, babaya, kardeşe, abiye, ablaya, eşe cep telefonu SMS WhatsApp kandil mesajı detaylarını içeriğimizde verdik. 

Berat Kandili anlamlı mesajları- Anneye, babaya, kardeşe, abiye, ablaya, eşe cep telefonu SMS WhatsApp kandil mesajı...

 İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Berat Kandiliniz kutsal olsun.

- Berat kandilin kutsal olsun. Tanrı sana sevdiklerinle birlikte mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

- Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak amacıyla bu gece dua edelim.. Tanrı affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler mutluluk yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz kutsal, dualarınız kabul olsun?

-Tanrı'ım! Recep ve Şaban'ı hakkımızda kutsal eyle, bize Ramazan'a ulaştır. Berat Kandiliniz kutsal olsun.

-Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Tüm Melekler sizinle,Dualarınız Kabul Kadir Geceniz Mübarek Olsun....

-'Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem' diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını sunabilcek duası ile... Berat Kandiliniz kutsal olsun.

- Kalblerimizi gösterişten ve iki yüzlülükten muhafaza buyur ya Rabbi! Her hal ve tavrımızı rızan istikametinde eyle. Niyetlerimizi ihlaslı kıl ve bize lütfettiğin tüm şeylerde de bereket ihsan eyle ya Rabbi! Hayırlı nurlu kandiller.

-Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel bulunduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Berat kandilinizi kutlarım.

-Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru. (Ali imran 16) Berat Kandiliniz kutsal olsun.

-Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, ana babamı ve inananları bağışla. (İbrahim 41) Berat Kandiliniz Hayırlı Olsun.

- Ya Rabbi! Bizleri büyük-küçük hatalardan, emirlerine karşı başkaldırı kokan tavır ve davranışlardan arındır. (Amin) Hayırlı kandiller.

Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile kutsal oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Berat Kandiliniz kutsal olsun.

Berat sözcüğü bolluk, bereket, fazilet manasına gelir. Bu gece Tanrı'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ikinci kandil gecesidir. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun...

TaIihiniz gözIeriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzeI, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutIu, aşkınız beraat kadar mukaddes, duaIarınız dilediğiniz gibi makbuI oIsun.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

Bu kutsal gecede dualarınızın kabul ve makbul olması dileklerimle. Beraat kandilinizi kutlarım

Berat Kandili ne zaman? Önemi nedir?

Müslüman alemi doğrultusundan büyük bir önemi olan Berat Kandiline artık saatler kaldı. Berat gecesi olarak da tanınan bu özel gün, Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gece olarak geçmektedir. Bu kutsal gün dualar okunur ve günün büyük bir alanı ibadet ile geçer. 

Müslümanlar amacıyla olabildiğince mühim olan Berat kandili bu sene 17 Mart gününe denk geliyor. Milyonlarca Müslüman 17 Mart günü ibadet edecek, eş güdümlü dua edecek ve dileklerini iletecekler. Bu günde televizyon ekranlarında da Berat Kandiline özel çoğu dini uygulama yayınlanmaktadır.