Bu akşam tüm Müslüman alemi için önemli bir gün zira Berat Kandili bu akşam eda edilecek. Milyonlarca Müslüman vatandaş da Berat kandili için mesaj araştırmalarına başladı.

Bu akşam tüm Müslüman alemi için önemli bir gün zira Berat Kandili bu akşam eda edilecek. Milyonlarca Müslüman vatandaş da Berat kandili için mesaj araştırmalarına başladı. Bu kutlu gece, Mübarek Ramazan Ayı'nın gelişini de simgeleyen önemli bir gün olup Berat Kandili için sevdiklerine, aile büyüklerine, eş, dost, akrabaya ve arkadaşlarına mesaj gönderip gönül almak isteyenler için de önem taşıyor. Berat Kandili gecesinde namazlar kılınacak ve dualar edilecek, bu kutsal gecenin anlam ve önemine binaen ibadetler yapılacaktır. Berat Kandili bu yıl birçok camide Akşam ve Yatsı namazlarından sonra da devam edecek Mevlit programlarıyla sürdürülecek.

Bu mübarek gecede özellikle sosyal medya paylaşım siteleri Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlarda ve özel olarak SMS ile sevdiklerine mesaj göndermek isteyen vatandaşlar da kısa - öz Berat Kandili mesajları için araştırma yapıyorlar. Zorlu Koronavirüs pandemisinin olumsuz etkileri nedeniyle akraba ziyaretlerinin bile yasaklandığı bu günlerde yüz yüze olamasa da uzaktan Berat Kandili kutlamak isteyen vatandaşlar için en güzel yol güzel Kandil mesajları paylaşmaktır. Berat Kandili mesajları ile sevdiklerinize manevi açıdan huzurlu hissedebilecekleri anlar yaşatabilirsiniz. Kısa ve Öz Berat Kandili Mesajlarını haberimizin devamında sizler için hazırladık...

Berat Kandili Mesajları! Kısa ve Öz Berat Kandili SMS Mesajlar

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın kandillerin hep kutlu olsun.

Gül dalında güzel dikense gülle güzel, toprak yeşillle gök maviyle güzel, gözler manayla eller duayla güzel. Berat kandiliniz mübarek olsun!

Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, Berat kandilin mübarek olsun.

Gelişiyle kalbimizi aydınlatan, gönlümüze nur saçan, bütün insanlığa güneş gibi doğan, sevgili peygamberimizin şefaatine nail olmanız temennisiyle Berat Kandilin mübarek olsun…

Beraat kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun! Hayırlı İyi Kandiller...

Beraat kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ikinci kandil gecesidir. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun..

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun...

Beraat kandili Allah'ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla'ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün Beraat kandili, kandilin mübarek olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Kandiliniz mübarek olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun...

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun...

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu,rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun...

Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbi'ne kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku, Allah indinde misk kokusundan daha hoştur. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun...

Bir avuç alkış, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır tüm mesafeleri, kalbiniz nurlu ve mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Mübarek Berat Kandiliniz hayırlı olsun!

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-ı gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.Allah bizleride bu rütbeye nail etsin.Mübarek Berat Kandiliniz hayırlı olsun!

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandillere...

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün Melekler sizinle,Dualarınız Kabul Kadir Geceniz Mübarek Olsun....

Berat Ne Demek? Berat Kandili Gecesinde Ne Oldu?

Berat kalimesi Arapça beraet kelimesinin kökünden Türkçe'ye geçmiş bir kelimedir. Kur'an-ı Kerim'de "Berae" kökü üzerinden 25 kelime yer almaktadır. Beraet, Türkçemizde beraat kelimesiyle hemen hemen aynı anlama gelmekte ve bir yükümlülükten kurtulmak, bir yükümlülüğü bulunmamak demektir. Allah'ın bağışlayıcı olması, affetmesi, günah, borç ve cezalardan kurtulmak gibi anlamları bulunmaktadır.

Berat manevi anlamıyla günahlardan kurtulma ve Allah'ın bağışlayıcı vasfından yararlanma amacı taşımaktadır. Mübarek Berat Kandili gecesinde Allah'ın affı ve bağışlayıcılığının mğüjdelenmesiyle bu gece Berat Gecesi adını almıştır. Şaban ayının 15. gecesinde bu akşam - 27 Mart Cumartesi akşamı kutlanacak Berat Gecesi veya Berat Kandili, rahmet gecesi, mübarek gecesi ve sak gecesi olarak da anılmaktadır.

Berat Kandilinin Anlam ve Önemi

Kutlu gece öncesi milyonlarca vatandaş Berat Kandilinin anlam ve önemi için araştırma yapıyorlar. Berat Kandili 2021 yılında 27 Mart Cumartesi günü idrak ediliyor. Müslüman alemi için önemli ve bereketli bir gece olan Berat Gecesinde, tüm Müslümanlar affedilmeyi ve bağışlanmayı dileyecek, ibadetleriyle ve dualarıyla Allah'tan beraat isteyeceklerdir. Mübarek Berat Kandili gecesi, tüm günahlardan arınma ve Allah'ın affedici ve bağışlayıcı yanından yararlanma imkanı sunuyor.