Bergen filmi çekilecek mi? Bergen'i öldüren Halis Serbest kimdir, yaşıyor mu?

Bir döneme damga vuran ünlü şarkıcı Bergen'i öldüren Halis Serbest sosyal medyanın gündemine oturdu. Peki Bergen filmi çekilecek mi? Bergen'i öldüren Halis Serbest kimdir?

Magazin 12.06.2021 - 13:52 12.06.2021 - 14:05 Volkan Arık

Başrolünde Serenay Sarıkaya'nın yer alacağı Bergen filmi için yeni bir kriz daha çıktı. Bir dönemin en ünlü isimlerinden olan Bergen'i öldüren Halis Serbest filme ateş püskürdü. Ünlü şarkıcıyı öldüren Halis Serbest, kendisinin izni olmadan böyle bir filmin çekilmeyeceğini söyleyince sosyal medyanın da gündemine oturdu. Peki Bergen'i öldüren Halis Serbest kimdir? Halis Serbest Bergen'i neden öldürdü?

Müzik dünyasında acıların kadını olarak tanınan Bergen’in hayatı filmi olacaktı. Filmde Bergen'in Serenay Sarıkaya'nın canlandıracağı konuşulurken güzel oyuncu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada hem pandemi koşullarında hem de başka nedenlerden dolayı filmi sürekli ertelenmesi nedeniyle bu filmde rol alamayacağını duyurmuştu. Bergen filmi ile ilgili yeni bir kriz daha çıktı. Bergen'i öldüren Halis Serbest, çekilecek olan film hakkında açıklamalar yaparken kendisinin izni olmadan hiç kimsenin böyle bir film çekemeyeceğini söyledi. Peki Halis Serbest kimdir? Bergen neden öldü?

bergen-filmi-cekilecek-mi-bergeni

BERGEN FİLMİ ÇEKİLECEK Mİ?

Ünlü şarkıcı Bergen'i öldüren Halis Serbest, belgenin belgesel kitabının ve filminin senaryo yazarı Aytaç Öztun’a önemli açıklamalar yaptı. Şu anda filmin çekilme nedeninin kadına şiddet olmadığını kendisinin izni olmadan hiç kimsenin böyle bir film çekemeyeceğini söyleyen Serbest, Bergen filminin seti Türkiye'nin neresinde kurulursa kurulsun böyle bir çekime izin vermeyeceğini dile getirdi. Geçmişte yaşanan olayların Hazin sonunu bedelini Sadece kendisi ve Berge’nin değil aynı zamanda ailelerinde ödendiğini söyleyen Halis Serbest, mahkemenin verdiği kararla cezasını çektiğini, bundan sonrasında ise çocuklarının böyle ağır bir bedel ödemesine izin vermeyeceğini ifade etti. Halis Serbest açıklamasının devamında, "Bu zamana kadar evliliğim ve çirkin sonucunun nedenini kimseyle konuşmadım. Karşılıklı acılar çektik. Kimse bilmez evin içinde neler yaşandığını. Bu nedenle filmcilere sesleniyorum; yalan yanlış bilgilerle ve ajitasyonla süsleyeceğiniz filmden vazgeçin." dedi.

bergen-filmi-cekilecek-mi

BERGEN NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

1970'li ve 80'li yılların ünlü isimleri arasında yer alan Bergen Adana'da tanıştığı Halis Serbest’le 1 yıl sonra nikah masasına oturdu ancak nikahın sahte olduğu ortaya çıktı. Serbest’in evli ve 3 çocuklu biri olduğu ortaya çıkarken sanatçı şiddet görmesinin ardından Adana'dan Ankara'ya dönerek gece kulüplerinde sahne almaya devam etti. Bergen, Halis Serbest'in kendisine uyguladığı şiddete rağmen aşık olduğunu söyleyerek 9 Ocak 1982 tarihinde resmi nikahla evlendi. Aynı yıl 31 Ekim günü İzmir'de çalıştığı sırada eşinin azmettirme si sonucu kezzaplı saldırıya uğrayan Bergen, tek gözünü kaybetti.  Bergen 14 Ağustos 1989 gecesi Adana'nın Pozantı ilçesinde Boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@