Türkiye Futbol Federasyonunun son zamanlarda adaletli olmadığını düşünen Beşiktaş Türkiye Futbol Federasyonunu adaletli olmaya davet etti. Ayrıca Fenerbahçe ve Galatasaray’la da karşılıklı ‘kayıkçı kavgası’ atışmalarını yapmaktan çekinmedi.

Türkiye Futbol Federasyonunun son zamanlarda adaletli olmadığını düşünen Beşiktaş Türkiye Futbol Federasyonunu adaletli olmaya davet etti. Ayrıca Fenerbahçe ve Galatasaray’la da karşılıklı ‘kayıkçı kavgası’ atışmalarını yapmaktan çekinmedi.

Beşiktaş konuştu onlar sustu

Beşiktaş, kulübün internet sitesinden yaptıkları açıklamada Fenerbahçe ve Galatasaray hakkında konuştu: “Hakları yenmemesine rağmen yeniyormuş gibi isyan eden rakiplerimiz ortamı alevlendirip germekten başka işe yaramayan bu tutumlar ve taraftarlarının desteğini ve arkalarına gazlarını almak için yaptıkları açıklamalar, kayıkçı kavgasından bir şey değildir.” Siyah-beyazlı kulüp, rakipleri olan diğer iki kulübün de yegâne amacının günü kurtarmak olduğunu belirtmekten çekinmedi.

Futbolun değerlerine zarar

İki rakip kulübün de amaçlarının günü kurtarmak olduğun söyleyen Beşiktaş, öte yandan hakem yönetimlerinde de bir sıkıntı olduğunu belirtti. Hakem yönetimlerinin futbol marka değerini zedelediğini savunduğunu belirtirken şu cümleleri kurdu: “Biz bu tutumlara sezonun başından beri şahit olmaktayız. Bu iki kulübün izlediği bu yol, Türk futbolunun ve Türk futbolunun ahlaki değerine zarar vermektedir. Herkes için adaleti savunmalarına rağmen emin adımlarla adaletten uzaklaşan ve bu tavırla da TFF’yi ve MHK’yi de manipüle etmektedir. Konuşulması ve asıl değerlendirilmesi gereken konu, deprem sonrası Süper Lig puan durumlarının nasıl olacağı olmalıdır. Fakat gündem konuşulması gerekenlerden kasıtlı olarak başkaları tarafından uzaklaştırılmaktadır. Bunlara ek olarak bu olaylar sırasında verilen kararlar ve verilmeyen kararların sorumluluklarını sırtlarına alan hakemler de futbolun sürekli kanayan bir yarası olmaktadır.”

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Siyah-Beyazlı kulüpten adalete çağrı

TFF’nin adaletsizlik yolunda ilerlediğini belirten Beşiktaş, bu konuda şu sözleri dile getirdi: “Gelinen noktada, TFF eşi benzeri olmayan, mantığa ters düşen ve vicdana sığacak tarafı olmayan adaletsiz kararlarından bir an önce vazgeçmelidir. Futbola dahil olan tüm paydaşların görüşlerine saygı duyarak ve dinleyerek futbolun kaybolan marka değerini yeniden eski seviyesine getirmek için çabalaması gerekmektedir. Şu ana kadar verilen kararlar adaletten fazlasıyla uzak kararladır. Sezon sonu ülke gündemi dolayısıyla bir takım 18 maç puanıyla değerlendirilirken bir başka takımın 16 maç puanıyla değerlendirilmesi en adaletsiz alınan kararların yansımasıdır. Kulüplerin kendi kaderlerini etkileyen kararların Kulüpler Birliği Vakfınca alınması ve içinde barınan üyelerce onaylanması ve doğru bulunması gerekmektedir.”