Beyanname süreleri uzatıldı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), bazı beyannamelerde beyannamenin verilme süreleri ile ödenme sürelerinde uzatılmaya gidildiğini bildirdi.

Ekonomi 23.04.2021 - 05:50 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), damga vergisi beyannamesi, katma değer vergisi (KDV) beyannamesi ile muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin verilme süreleriyle, söz konusu beyannamelerle ilgili tahakkuk eden vergilerin ödenme sürelerinin 28 Nisan 2021 Çarşamba günü mesai sonuna kadar uzatıldığını duyurdu.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), bazı beyannamelerin (damga vergisi beyannamesi, katma değer vergisi (KDV) beyannamesi ile muhtasar ve prim hizmet beyannamesi) verilmesi ve ödenmesi sürelerinin uzatıldığını bildirdi. Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) resmî web sayfasından yapılan bilgilendirmede, bakanlığa gelen talepler dikkate alınarak, beyanname verilme ve ödenme sürelerinin uzatılmasına dair şu açıklama yapıldı:

"26 Nisan 2021 gününün sonuna kadar verilmesi gerekli olan katma değer vergisi beyannamesi, damga vergisi beyannamesi ile muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin verilme süreleriyle bu beyannamelerin üzerinde tahakkuk eden vergi ödemelerinin süreleri 28 Nisan 2021 Çarşamba gününün sonuna kadar uzatılması kararı alınmıştır.

30 Nisan 2021 Cuma gününün sonuna kadar verilmesi gerekli 2021/Mart dönemine dair Form Bs ve Form Ba bildirimlerinde verilme sürelerinin 7 Mayıs 2021 Cuma gününün sonuna kadar uzatılmasına karar verilmiştir.

30 Nisan 2021 Cuma gününün sonuna kadar hazırlanması ve imzalanması gerekli e-Defterlerin oluşturulması ve imzalanması süreleriyle aynı zamanda GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) Bilgi İşlem Sistemine yüklemeleri gerekli Elektronik Defter Beratlarının yükleme zamanının 7 Mayıs 2021 Cuma gününün sonuna kadar uzatılması kararlaştırılmıştır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@