Beyaz Giyen Ölür!

Beyaz giyen ölür mü? Beyaz giyen neden ölür? Ekranlarda beyaz giyen dizi karakterleri neden ölür?

Dizi Haberleri 03.06.2021 - 13:13 03.06.2021 - 13:33 Ece Sahan

Yanlış duymadınız evet. Beyaz giyen ölür kuralına bir yeni karakter daha eklendi. Televizyon dizilerinin olmazsa olmazı beyaz giyenler neden ölür?

Televizyon dizilerinde kimin öleceğini beyaz giyip giymemesinden anlayabilirsiniz. Peki ama neden? Sahne kurallarını konuşalım.

Sahnede bir silah görünüyorsa o silah patlar gibi beyaz giyen bir dizi karakteri varsa o kişi ölür. 

İzleyiciye daha masum ve daha vurucu bir hava yaratmak için beyaz giyen kadın karakterler genelde vurularak diziye veda eder. Beyaz elbisenin masumluğu kırmızı kan ile buluşunca vurucu bir hava yaratır. İzleyici böylelikle daha masalsı bir atmosferi yaşar.

Örneğin en akılda kalanları arasında tekrarları bile reyting rekorları kıran Aşkı Memnu dizisinin Biheri kendini silahla vurarak intihar etmişti. Üzerinde beyaz bir elbise ile hafizalara kazındı. 

Bir başka isim ise yine reyting rekortmeni bir dizi olan Ezel dizisinde Bahar karakterinin ölümü. Bahar karakteri de vurularak diziye veda ederken üzerine beyaz bir elbise vardır.

Son olarak Son Yaz dizisinde görülen o ki bir düğün günün sonu pek iyi gitmeyecek. Fragmanda tüm kadınlar beyaz giyerken Funda Eryiğit'in veda edeceği böylelikle kesinleşmiş oldu. Hatta vurularak öleceği yüksek ihtimal.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@