Beyza Buldağ neden tutuklandı? Beyza Buldağ kimdir, kaç yaşında her yerde aranmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere ilişkin soruşturmada gözaltına alınan öğrencilerden biri olan Beyza Buldağ ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Beyza Buldağ neden tutuklandı? Beyza Buldağ kimdir, kaç yaşında her yerde aranmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere ilişkin soruşturmada gözaltına alınan öğrencilerden biri olan Beyza Buldağ ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Sosyal medyada gündem olan Beyza Buldağ'ın biyografisi her yerde aranmaya başladı. İşte Beyza Buldağ kim sorusunun cevabı...

Boğaziçi Üniversitesi’nde günlerdir yaşanan eylemlerin ardından soruşturmalar açıldı. Eylemler ile ilgili soruşturmada gözaltına alınan öğrenci Beyza Buldağ'a ilişkin yaşanan gelişme sonrası birçok sosyal medya kullanıcısı olayla ilgili araştırma yapmaya başladı. Hal böyle olunca Beyza Buldağ hangi üniversitede öğrenciydi? merak konusu oldu.

Beyza Buldağ kimdir?


Boğaziçi Üniversitesi'ne Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasıyla başlayan eylemlerin ardından birçok kişi gözaltına alındı. Beyza Buldağ da Boğaziçi Üniversitesi eylemleri dolayısıyla gözaltına alınan öğrencilerden biri oldu.

Beyza Buldağ, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) öğrencisidir. 7 Şubat Pazar sabahı İzmir’deki evinde gözaltına alınan Beyza Buldağ ile ilgili Twitter'da kampanya başlatıldı.

Türkiye İşçi Partisi’nin İstanbul’daki gençlik örgütüne de üye olan Beyza Buldağ, İzmir’den İstanbul’a götürüldü. Emniyetteki işlemleri sonrası Çağlayan’daki İstanbul adliyesine sevk edildi. Savcılıkta ifade veren Buldağ’ı ‘halkı kin nefret düşmanlığa tahrik’ ve ‘suç işlemeye tahrik’ suçlarından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme ise Buldağ’ın tutuklanmasına karar verdi.

Beyza Buldağ neden tutuklandı?


'Boğaziçi dayanışma' gruplarını yönettiği iddia edilen üniversite öğrencisi Beyza Buldağ, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçuyla tutuklandı.