Biden’ın 30 saniyelik panik anları: Başım belada!

Georgia eyaletinde bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, yaptığı konuşmayı tamamlamak üzereyken yüz maskesini aradı ve bulamayınca paniğe kapıldı. 30 saniye boyunca maskesini arayan ve “Başım belada” ifadesini kullanan Biden’ın mask

Dünya 01.05.2021 - 05:57 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Georgia eyaletine giden ABD Başkanı Joe Biden, burada halka yönelik bir konuyma yaptı. Konuşmasının sonlarına geldiğinde Joe Biden, yüzüne takmak için maskesini aradı ancak 30 saniye kadar maskesini bulamadı. Kürsüdeyken Demokrat partililere seslenen Joe Biden, “Başım belada. Maskemi bulamıyorum.” dedi.

Göreve gelişinin 100’üncü günü etkinliğine katılmıştı

Amerikan Başkan Joe Biden, göreve gelişinin 100’üncü günü sebebiyle Georgia eyaletine bağlı Duluth şehrinde düzenlenen etkinliğe katıldı. Programda destekçilerine yönelik konuşma yapan Joe Biden, konuşmasını tamamlamak üzereyken yüzüne takmak için maskesini aramaya başladı.

Yaklaşık 30 saniye boyunca maskesini bulamayan ve paniğe kapıldığı görülen Biden’ın imdadına eşi First Lady Jill Biden koştu. Jill Biden, kocası Joo Biden’ın maske aramasına yardımcı olurken Başkan Biden, kürsüden halka “Başım belada, maskemi arıyorum” diye seslendi.

Biden neden paniğe kapıldı

ABD Başkanı Biden’ın maskesini bulamadığı için paniğe kapılmasının sebebi ise CDC (ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) kararı ya da bu karar vurgu yapmak amaçlı. CDC tarafından yeni açıklanan maske kararına göre, yeni tip koronavirüse karşı aşılamalarını tamamen yapan kişilerin kalabalık ortamlar ve kalabalık mekânlar haricinde maske takma zorunluluğu bulunmuyor. Ancak aşılarını tamamlamış kişilerin istisnasız tüm ortamlarda maske takmaları gerekiyor. Joe Biden aşılarını yaptırmış olmasına rağmen panik yaşıyor görüntüsü, “karara vurgu” olarak yorumlandı. Kimileri ise Biden’ın hafıza kaybı rahatsızlığı sebebiyle aşılarının tam olduğunu unuttuğunu belirtti.

Maskesiz olarak açıklama yapmıştı

ABD Başkanı Joe Biden, CDC’nin maske kararını açıklarken, aşı olduğunu vurgulamak için maske kullanmamış, koronavirüse (Covid-19) karşı tamamen aşılanmış Amerikalıların büyük kalabalıklar hariç, tüm ortamlarda maske kullanmalarının zorunlu olmadığını bildirmişti.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@