Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü Bilal Erdoğan’ın kayınpederi Orhan Uzuner’in şirketi de TCDD’den faydalananlardan oldu.

Saray'ın dünürü ve Bilal Erdoğan'ın kayınpederi olan Orhan Uzuner'in yönetim kurulu üyesi olduğu Uzka İnşaat’a bağlı Betra Şirketi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)’ndan 126 milyon TL değerinde ihale alarak yine dikkat çekti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü ve Vakıfları ile ünlü Bilal Erdoğan’ın kayınpederi Orhan Uzuner’in yönetim kurulu üyesi olduğu şirketin aldığı kamu ihaleleri dikkat çekerken son ihale Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan geldi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı, TCDD Genel Müdürlüğü'nün 29 Nisan tarihli “155 bin Adet B70 Beton Travers Temini” adı altındaki ihaleyi Orhan Uzuner’in Betra Prefabrike Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı.

İKİ ŞİRKET DE AYNI AİLENİN ÇIKTI

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

Bilal Erdoğan'ın kayınpederi Orhan Uzuner haberlerine erişim engeli

126 milyon 365 bin TL teklif veren Betra Prefabrike Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kazandığı TCDD ihalesi için 21 Haziran tarihinde sözleşme imzaladı.

Mevzu şirket daha önce de kamudan aldığı ihalelerle, tren raylarına sinyal kablosu montajı, demiryolları üst yapı işleri, demiryolu hattı iyileştirmesi, bakım ve rehabilitasyon işleri ile yüksek hızlı tren hattın bakım ve tamirat işleri gibi birçok iş yapmıştı.

TCDD’nin yüz milyonlarca liralık ihalesini alan Betra Prefabrike Şirketi, Uzka İnşaat isimli bir şirkete bağlı ve ayrıca Uzka İnşaat kamudan yaklaşık 420 milyon TL değerinde 12 ihale alırken Betra Prefabrike Şirketi de kamudan son 10 yılda 242 milyon TL değerinde toplam 15 ayrı ihale aldı.

Yani bu iki şirketin kamudan aldığı ihalelerin toplam 662 milyon TL.

Bilal Erdoğan'ın hedefi 'Harf devrimi': Gelişmenin alfabeyle alakası yok

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü ve Bilal Erdoğan’ın da kayınpederi Orhan Uzuner, Uzka İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi ve ayrıca şirketin ortakları ve yönetim kurulu üyeleri olduğu belirtilen Ahmet Selçuk Uzuner ile Mehmet Seçil Uzuner’in ise Orhan Uzuner’in kuzenleri olduğu öğrenildi.