Bilal Erdoğan ve kardeşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar açtıkları restoranın adını Osmanlıca yazım şekli ile tescil ettirdiler.

Bilal Erdoğan ve kardeşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar açtıkları restoranın adını Osmanlıca yazım şekli ile tescil ettirdiler.

QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sevgili çocukları Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın ortağı olduğu Doruk Izgara adlı şirket “Gel Keyfim Gel” ismini Osmanlıca yazım şekli ile tescil ettirmeleri ile dikkat çektiler.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Bilal Erdoğan’ın ortağı olduğu ve 2009 yılında kurulan “Doruk Izgara” isimli şirket, 2015 yılında Arap alfabesi ile yazılan (Osmanlıca) ‘Gel Keyfim Gel’ isimli bir restoranın isim haklarını tescil ettirdiler.

Bora Erdin’in duyurduğu haberde ise Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Arap alfabesi ile yazılan bu metni onaylaması ise ayrıca dikkat çekti.

İstanbul’da Arap alfabesi ile yazılan tabelaları Valilikçe dönem dönem sökülürken Türk Patent kurumunun tutumu gözlerden kaçmadı.

Bu arada ‘Gel Keyfim Gel’ adıyla tescillenen ticari işletmenin sadece restoran değil otel hizmeti de verecek şekilde planlandığı bilgisi çok da şaşırtmazken, markanın ünlü sahipleri iş kolu olarak konaklama hizmetini de seçerek resmi kayıtlarda ‘yiyecek ve içecek sağlanması hizmetleri. Geçici konaklama hizmetleri. Gündüz bakımı (kreş) hizmetleri. Hayvanlar için geçici barınma sağlanması hizmetleri’ de iş kolu olarak tescil birimine bildirildi.

Böylece, Türkiye tarihi günler yaşayıp, ülkeye planlı yada plansız alınan Arap, Suriyeli, Afgan ve Pakistanlılarla nüfus olarak bile azınlığa düşme yoluna girmişken, artık gıdayı bırakın barınamaz hale bile gelmişken sokaklardaki arapça yazıların kavgasını vermenin de boşuna olduğu görüldü. Zira Türkiye'nin Cumhurbaşkanının ailesi tarafından bile Türkçe pas geçiliyor aşamasına gelmişiz.

Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın ortağı olduğu restoran, adını Osmanlıca yazım şekli ile tescil ettirdi