Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Bilgi

24 Mart 2019 Pazar 15:04:48

Bebek bakım çantasında neler olmalı?

Bebeği olan anne adayları için olmazsa olmaz bir aksesuar olan bebek bakım çantası, hem anneler hem de bebekleri için hayat kurtarıcıd

Bebeği olan anne adayları için olmazsa olmaz bir aksesuar olan bebek bakım çantası, hem anneler hem de bebekleri için hayat kurtarıcıdır. Çünkü, bilindiği gibi, bebeklerle çıktığınızda daima hazırlıklı olmalısınız. Peki bebek bakım çantasını nasıl hazırlayalım, bebek bakım çantasında ne olmalı? Bu soruların cevabı ve bebek bakım çantası ile ilgili çok daha fazlası makalemizdeki tüm anneleri bekliyor.

Annelerin rahatlığı için, bebek bakım torbası veya atak torbası hazırlık ipuçlarını, bebeklerin ilk yılında bir bebek bakım torbası hazırlanması ve 2 yıl sonra bir bebek bakım torbası hazırlaması olarak iki farklı dönemde tartışacağız. Bebeklerin ilk 2 yılında, özellikle bebek bakım çantasının ilk aylarında, bu torbadaki torbanın 2 yaşından sonraki yaşının hafifletilmesi durumunda daha dolu ve ağırdır. İsterseniz, anneleri daha fazla meraklı hale getirmeden bu listeleri inceleyelim.

ÇANTADA OLMASI GEREKENLER!

Hazırlıklara başlarken, bebeğinizin nasıl doğru bir şekilde tanımlanması gerektiği ve bebek çantasının nasıl hazırlanacağı gibi soruları sormanız iyi olacaktır. Yakında size bir bebek bakım çantasında ne bekleyeceğinizi ve her bebeğin neye ihtiyacı olabileceğini söyleyeceğiz.

 • Bebeklerin dışarıda ihtiyaç duyabilecekleri en önemli alışkanlık beslenmedir. Bu nedenle, bebek maması beslemek için gereken şekilde bebek bakım çantasında olmalı. Bu ürünler; Emziren anneler için emzirme ve emzirme pedleri. Ayrıca, kullanıyorsanız, meme ucunu çantaya bağladığınızdan emin olun.
 • Bebeğinizi sütünüzü besleyerek besliyorsanız, pompalarınızı, yedek saklama kaplarını ve saklama torbalarını bebek bakım çantasına koymayı unutmayınız. Aynı zamanda, sütün istediğiniz sıcaklıkta tutulması için yanınızda bir termal torba veya termos bulundurmanız gerekir.
 • Bebeğiniz sütle beslenmiyorsa, sütle değil, temiz bir kapla, yiyecek ve biberon, bebek bakım çantasının olmazsa olmazı olacaktır. Yanınızda alacağınız şişe sayısı, dışarıda geçirdiğiniz zamana paralel olmalıdır. Buna ek olarak, açık havada sıcak su bulmak kolay olacaktır, ancak garantili anne terimi, termoslu sıcak su taşıyabilir.
 • Bebeğiniz ek bir yiyeceğe gittiyse, ayrıca bebek çantanızın içine bir içecek, bir kaşık ve bir önlük koymanın yanı sıra bir yemek (meyve püresi gibi) ve yemek de koymalısınız.
 • Ve elbette, anneler kendilerini düşünmek zorundadır. Özellikle emziren bir anne iseniz, emzirme döneminde de yiyeceği bu çantaya koyabilirsiniz.
 • Elbette, bebek bakım çantası sadece bebeklerin beslenme ihtiyaçları için hazırlanmamalıdır. Yukarıda da belirtildiği gibi, bu çanta bebeğinizin dışarıda iken ihtiyaç duyabileceği tüm konular göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Bu gereksinimlerden biri elbette ki kıyafettir.
 • Bebek bakım çantasındaki yedek giysiler, temel öğeler listenizin başında olmalıdır. Çünkü her zaman bebeğinizin terleme, ıslanma veya kirlenme olasılığı için hazırlıklı olmalısınız. Yanınızda alacağınız yedek giysi sayısı, dışarıda geçirdiğiniz zamanla orantılı olmalıdır.
 • Her durumda, mevsime göre, kalın veya ince bir battaniye, yelek ve hırka ile bebeğinizi soğuktan veya aniden koruyacak giysiler hazırlanırsanız uyuya kalır.
  Bu kategoride altını çizebileceğimiz bir ürün hiç şüphesiz yemek önlüğüdür. Tükürük ve kusma kontaminasyonu ve yemek yerken kontaminasyon durumunda, bebek bakım çantasında en az bir kaç önlük olmalıdır.
 • Ayrıca, bebeğinizde döküntü problemi varsa, yedek çocuk bezi, ıslak mendil, paçavra ve çocuk bezi her zaman yanınızda olmalıdır. Kirli bebek beziniz için bebeğinizle birlikte birkaç torba olması da iyidir.
 • Beslenme, çocuk bezi ve kıyafet ihtiyaçlarının değiştirilmesi, bebeğinize göre iyi vakit geçirmeniz için elimine edilir. Yanında evde oynadığı birkaç oyuncağı da bulundurmak iyidir. Ayrıca, bebeğiniz emzik kullanıyorsa, diş çıkarma döneminde ise meme, bebek bakım çantasında olmalıdır.

2 YAŞINDAN BÜYÜK BEBEĞİ OLANLARIN HAZIRLIĞI

Bebeğiniz 2 yaşın üzerinde olduğundan, bebeklerin bakım çantalarının sayısı değişmiştir. 2 yaşından sonra bebek bakım çantasında ne bulunmalıdır? İşte anneler için iyi bir haber: Bebeğiniz 2 yaşın üzerindeyse, bebek bakım çantası eski ağır ve hantal günlere elveda diyor. Çünkü şimdi bu çanta daha az mal içerecek ve bu nedenle hafifletilecektir.

 • 2 yaşından sonra, her dışarı çıktığınızda yanınızda yiyecek ve içecek bulundurmanıza gerek yoktur. Arzu ederseniz, çantada atıştırmalıklar alabilirsiniz, ancak ilk yıllardaki gibi tüm donanıma girmenize gerek yoktur. 🙂
  Ancak bu dönemde bebeğiniz daha aktif ve aktif olacaktır. Bu, terleme ve kirlenme olasılığını artırır. Bu yüzden biraz alacağınız yedek kıyafet sayısını arttırmanız gerekecek.
 • Bebeğiniz içici içinde su içmeye devam ederse veya biberon su içerisindeki suyunu hazırlamak iyi olur.
 • Elbette bu yaşta iyi vakit geçirme ihtiyacı var. Bu nedenle, boyamak ve oyuncak yapmak istiyorsanız, kitap ve boya kalemlerini yanınızda bulundurunuz.
  Ayrıca ıslak ve kuru mendiller de torbanın armatürlerinden olmalıdır. Yine, önlük de seninle olması gereken şeyler arasında.
 • 2 yaş üstü bebeğiniz için yanınızda battaniye, hırka, yelek, çorap vb. Ürünlerin bulundurulması iyidir.
 • Kar, kış veya güneş ışığından bağımsız olarak bebeğiniz için şapka taşımak, en hassas yerini korumanıza yardımcı olacaktır.
  Tüm bunlara ek olarak, bebeğinizin burnu tıkandığında burun açacakları size yardımcı olacaktır.
 • Ürünlerin hazırlanmasında ihtiyaç duyabileceğiniz bebek bakım çantası, sizin için belki de derlediğinizi düşündüğünüz olabilir. Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi, bu listelerin tümü tüm bebeklerin ihtiyaç duyabileceği temel ürünlerdir. Bununla birlikte, bebeğinizin özel ihtiyaçları, hastalıkları veya özel koşulları varsa, ürünleri buna göre bebek bakım çantasına koymak faydalı olacaktır. Örneğin, gaz çıkarma sorunu yaşayan bebekler için hareketli gaz damlaları gibidir. Ayrıca, 2 yaşından büyükseniz, bebeğiniz oyun oynamaktan ya da çizgi film izlemekten zevk alıyor ve arıyorsanız, tabletinizi ve şarj cihazınızı yanınıza almanızı öneririz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı