e-Devlet üzerinden seçim kağıdı nasıl alınır? Detaylı anlatım...

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde birçok seçmenin seçim kağıdı gelmemiş olabilir. İlan365 olarak sizlere e-Devlet üzerinde

e-Devlet üzerinden seçim kağıdı nasıl alınır? Detaylı anlatım...
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde birçok seçmenin seçim kağıdı gelmemiş olabilir. İlan365 olarak sizlere e-Devlet üzerinden nasıl seçim kağıdı alacağınızı veya seçim yerinizi nasıl öğreneceğinizi detaylı olarak anlatacağız.

Öncelik olarak yapmanız gereken e-Devlet üzerinden T.C numaranız ve şifreniz ile giriş yapmak ve "arama" kısmına resimde görüldüğü gibi "seçmen" yazmanız ve çıkan ilk sonuca tıklamanız gerekmektedir. Bu tıklama işleminden sonra biraz bekletildikten sonra karşınıza nerede oy kullanacağınızı gösteren bilgi çıkacaktır.

Bu çıkan nereden oy kullanacağım bilgisini isterseniz bilgisayarınıza resimde görülen buton üzerinden indirebilir ve daha sonra çıktısını alabilirsiniz.

SEÇMEN KAĞIDI OLMADAN OLMAZ MI?

Seçme kağıdı olmadan olur, sadece nerede oy kullanacağınızı bilmeniz ve o yere kimliğiniz ile gitmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca aynı hanede oturan bilgileriniz de hemen sizin bilgilerinizi altında yer almaktadır. Aynı hanede oturanların sandık numarası ve sıra numarası da yer almaktadır.Seçmen bilgi kağıdı indir butonunu kullanarak bilgisayarınıza veya telefonunuza pdf dosyası olarak indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 14:34
YORUM EKLE