Seçime Hazır mısınız? Seçim Kağıdı Gelmedi, Seçim Kağıdı Nereden Alınır?

31 Mart 2019 tarihinde Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenin bazılarına seçmen kağıdı ulaşmayabiliyor. Mahal

Seçime Hazır mısınız? Seçim Kağıdı Gelmedi, Seçim Kağıdı Nereden Alınır?
31 Mart 2019 tarihinde Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenin bazılarına seçmen kağıdı ulaşmayabiliyor. Mahalle muhtarlarının görevleri arasında yer alan bu işlem bazı zamanlar aksayıp oy kullanacak seçmenlere verilmesi gecikebilmektedir. 31 Mart 2019 tarihinde oy kullanacak olan seçmenlerin yapması gerekenler haberimizde yer almaktadır...

SEÇİM KAĞIDIM GELMEDİ?

Seçim kağıdınızın gelmesine gerek yoktur, e-devlet üzerinden T.C numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak hangi okulda veya yerde ayrıca hangi sandıkta oy kullanacağınızı öğrenerek resmi kimliğiniz ile oy kullanacağınız yere gidebilirsiniz.

SEÇMEN KAĞIDI NEREDEN ALINIR?

Seçmen kağıdı gelmeyen kişiler e-Devlet üzerinden nerede oy kullanacaklarını öğrenebilir veya bu bilgilerin çıktısını alabilirler. Bu kağıt pek bir işe yaramıyor sadece kimliğinizi kullanarak oy kullanacağınız bölgeye giderek işlemlerinizi yapmanız yeterli olacaktır.

e-Devlete T.C numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra arama kısmına "seçmen" yazmanız ve ilk çıkan sonuca tıklamanız nerede oy kullanacağınızı gösterecektir.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 14:23
YORUM EKLE