BİM'den akılları başlardan alan indirim geldi. Sole ve Kırlangıç Ayçiçek Yağı fiyatlarında indirim yapıldı. Ayçiçek Yağı 20 lira oldu. Sole Ayçiçek Yağı ve Kırlangıç 4 litre Ayçiçek Yağı yağı kaç TL?

Rusya'nın kıyak geçmesi sonrasında Ayçiçek Yağı taşıan gemiler Türkiye'ye ulaştı. Bu anlamda Ayçiçek Yağı fiyatları da oldukça düştü. Üstüne bir de marketler kampanyalar yaptı. Bunlardan biri de BİM market oldu. BİM market de Sole marka ayçiçek yağları ile Kırlangıç marka ayçiçek yağlarının fiyatı düştü. İşte 1, 2, t ve 5 litrelik ayçiçek yağ fiyatları.

MİGROS GÜNCEL AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

A101-ŞOK VE TMO AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

BİM Sole ve Kırlangıç Ayçiçek Yağı fiyatları...

Bu gemilerin yola çıkmasıyla birlikte ayçiçek yağ fiyatlarında da indirimler gelmeye başladı. Bir çok market indirim yapar iken son olarak BİM markette indirim rüzgarına katıldı. BİM'de Sole marka ayçiçek yağı ve 4 litre kırlangıç marka ayçiçek yağının da fiyatı indirildi.

BİM marketlerde son belirtiler fiyatlarda 5 lt Sole Ayçiçek Yağı 105 TL, 2 lt Sole Ayçiçek Yağı 44.00 TL ve 1 lt Sole Ayçiçek Yağı da 20.00 TL’den raflardaki yerlerini almışlardı. Fakat %7’lik KDV indirimi ardından ise BİM’de 5 lt Ayçiçek Yağı fiyatları şu şekilde sıralandı:

• 5 lt Sole Ayçiçek Yağı 101.37 TL oldu

• 2 lt Sole Ayçiçek Yağı 42.68 TL oldu

• 1 lt Sole Ayçiçek Yağı 20.00 TL oldu

4 litre Kırlangıç ayçiçek yağı da 108 liradan satılmaya başlandı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Ayçiçek Yağı fiyatlarında daha da indirim olacak mı?

Ayçiçek yağına dair son oluşturulan açıklamada, Temmuz ayına kadar stoklarda hiçbir problem olmadığı tarafında olmuştu. Bu açıklamadan anında sonra ise yağ dolu gemilerin Rusya'dan çıkışlarına izin verilmişti. Tedarik bozukluğu bütün olarak ortadan kaldırıldı. Bu anlamda yaklaşık olarak 17 gemi Türkiye'ye geldi. Yeni ürünlerin fiyatlara yansıması ile marketlerde görülmeye başlandı. BİM-A101 ve ŞOK marketlerde indirim yapıldı. 

Ayiçek Yağı yüklü olan gemilerin Türkiye'ye gelmesi sonrasında vatandaşlarda indirim yapılacağı intibası uyanmıştı. En ucuz ayçiçek yağı fiyatı marketlerde 130 TL'yi görmüşken, stokların yeniden güncellenmesiyle yeni bir indirim söz hususu olabilir. Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da tüketicilerin beklentisi bu yönde.  Öte yandan geçen ay oluşturulan KDV indirimi sonrasında ayçiçek yağı fiyatlarında ufak bir indirim yapılmış fakat sonrasında gelen harp krizi nedeniyle fiyatlar tavan yapmıştı