Reuters'e konuşan AK Parti'ye yakın olduğu iddia edilen bir kaynağın ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak Binali Yıldırım'ın göreve başlayacağını iddia etti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a uzun saatlerdir parti yetkililerinin de u

Reuters'e konuşan AK Parti'ye yakın olduğu iddia edilen bir kaynağın ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak Binali Yıldırım'ın göreve başlayacağını iddia etti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a uzun saatlerdir parti yetkililerinin de ulaşamadığını iddia eden AK Parti'ye yakın olduğu iddia edilen ismi açıklanmayan kişinin "Berat Albayrak'ın istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı zor durumda bıraktı ve parti içerisinde belirsizlik yaşanmasına neden oldu" açıklamasında bulunduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinede bazı değişimler yapabileceği, kabinenin tamamında olmasa bile yarısında değişime gidebileceği iddia edildi.

Reuters tarafından yayınlanan açıklamalarda AK Parti'ye yakın kaynağın "Binali Yıldırım'ın ismi geçiyor" açıklaması ise sosyal medyada şimdiden konuşulmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın isimlerden olan Binali Yıldırım'ın bir süredir yeni görevlere getirileceği iddiaları sık sık gündeme getiriliyordu.