Binance TR bakıma girince korkuttu! Binance güvenilir mi?

Ardı ardına gelen kripto borsa dolandırıcılık haberlerinden sonra, kripto para yatırımcıları işlem yapmaktan çekinir duruma geldi. Geçtiğimiz Cuma günü, Binance TR de bakıma gireceğini açıklayınca yatırımcılarda şüphe uyandı. Milyonlarca yatırımcı Binance

Ekonomi 26.04.2021 - 00:43 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Kripto borsa işlem platformu Binance TR, geçtiğimiz Cuma resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 25 Nisan Pazar günü TSİ 07.00-11.00 saatleri arasında işlemlerini durduracağını bildirdi. Sistem güncellemesi sebebiyle alım-satım işlemlerinin durdurulacak olması yatırımcılarda şüphe uyandırdı. Yatırımcı ardı ardına dolandırıcı çıkan kripto para birimlerinden sonra dolandırılmaktan korktu. Yatırımcıların akıllarında tek bir soru kaldı. Binance TR güvenli mi? İşte detaylar…

Türk kripto borsalar ardı ardına işlem durduruyor!

Kripto borsa işlem sıralamasında en çok işlem yapan dördüncü ülke olan Türkiye’de kripto para borsaları son günlerde zorlu geçti. Bir yandan anlık kripto borsa düşüşleri yaşanırken bir yandan da üst üste gelen dolandırıcılık haberleri, yatırımcıları şüpheye düşürdü. Öyle ki, Türk kripto borsa piyasalarından Thodex, VeBitcoin ve GLDX Token ardı ardına işlem durdurdu ve yöneticileri kayıplara karıştı. Bu durumun üzerine, yatırımcılar en güvendiği kripto borsa platformlarından dahi şüphe duyar hale geldi.

Kripto borsa yatırımcıları Binance TR’nin de dolandırıcı çıkmasından korktu!

Ülkemizde kripto para borsalarında yaşanan dolandırıcılıklardan sonra yatırımcılar sermayelerinin güvende olup olmadığını sorgular hale geldi. Geçtiğimiz Cuma Binance TR’nin borsasındaki işlemlerini geçici süreyle durdurmak üzere bilgilendirme yapması yatırımcıları korkuttu. Yatırımcıların büyük bir kısmı Binance borsası hakkında tereddütlerini Twitter hesapları üzerinden ardı ardına ifade etti. Bir kısım yatırımcı, panikle paralarını bu borsalardan çekmesi ve bunu sosyal medya platformlarında yayımlaması, kripto para borsasına dair durumun korkuya dönüştüğünü gösterir nitelikte oldu.

Binance TR’den yatırımcılarını rahatlatan bilgi: “Varlıklarınız sigortalanıyor!”

Kullanıcıların endişeleri üzerine Binance TR Resmi Twitter hesabından yatırımcıların yüreğine su serpecek bir açıklama yaptı. Binance TR, kullanıcılarının kripto varlıklarının SAFU adında güvenli bir varlık fonunda korunduğunu açıkladı. 2014 yılından bu yana bu fona komisyon gelirlerinin yüzde onluk bir kısmını yatırımcıların varlıklarını sigortalamak için aktardıklarını bildirdiler.
Binance daha önce de bakıma alınmıştı!

Binance Global borsası, kripto alım satım aracılık hizmeti veren kuruluşlar arasında dünyada en çok güvenilirliğe sahip olan borsaların başında geldiği, kripto para uzmanları tarafından da açıklanıyor ve SAFU’nun güçlü bir fon olduğunu belirtiyor. Uzmanlar, Binance’e ilişkin çekinilecek bir şey olmadığını, daha önce de sistem güncellemeleri ve bakım işlemleri nedeniyle işlemlere ara verildiğini ve herhangi bir mali kaybın olmadığı yönünde görüş bildirdi.
 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@