Bir ay çalışıp yılda 100 bin lira kazanmak mümkün! Sadece küçük bir bakımla paraya para demiyorlar!

30 gün çalışarak 100 bin lira kazanmak ister misiniz? Bu kadar sonrası birçok vatandaş kısa sürede bu kadar büyük para kazanmak için harekete geçecek.

Ekonomi 16.06.2021 - 15:06 16.06.2021 - 15:12 Volkan Arık

30 gün çalışarak 100.000 lira para kazanma Fikri kulağa hoş geliyor değil mi? Belki ilk etapta imkansız gibi görünebilir ancak şu anda Doğu Karadeniz'de bu kadar sürede ciddi anlamda gelir elde eden vatandaşlar var. Peki 30 günde nasıl 100.000 lira kazanırsınız? Çay ve fındık üreticilerine ek gelir olması amacıyla deneme üretimleri olan bir bitki sayesinde Doğu Karadeniz'de bulunan vatandaşlar hayallerinle bile göremeyecekleri kadar kısa sürede 100 bin lira para kazanma şansını elde etti.

Doğu Karadeniz'de Çay ve fındık üreticilerine ek gelir olması amacıyla deneme üretimleri yapılan ve mavi yemiş olarak bilinen yaban mersini kısa süre içerisinde olumlu sonuç vermeye başladı. Kısa boylu bir çalı bitkisi olan yaban mersini İngilizce blueberry olarak biliniyor. Kuzey Amerika'ya özgü olan bu bitki Türkiye'de de yetişmeye başladı. Bu meyvenin nemli ve sıcaklığı yüksek dağlık ormanlarda yetiştiği biliniyor. Ancak orta düzeyde ve gölgeli olan ortamlarda büyümeye daha meyilli oluyor.

bir-ay-calisip-yilda-100-bin-lira-kazanmak-mumkun

SADECE BİR AY ÇALIŞARAK 100.000 LİRA KAZANIYORLAR

Ek gelir elde etmenin yollarını arayan vatandaşlar için blueberry ciddi anlamda bir kazanç kapısı oldu. Karadeniz bölgesinde mavi yemiş olarak adlandırılan bu bitki sayesinde 1 ay çalışarak yılda 100.000 TL para kazanmak mümkün. Yaban mersini ağacından yaklaşık 10 kilo kadar meyve çıkıyor. Piyasada 25 TL ile 30 TL arasında satılan bu ürün marketlerde ise 80 TL’ye kadar çıkıyor. 1 dönüm bahçeye blueberry ekenler yıllık ortalama 100 bin lira gelir elde ediyor. 

bir-ay-calisip-yilda-100-bin-lira

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ'NDE YAŞAYANLAR ÜRETİME BAŞLADI

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde çay üreticilerini ek gelir amacıyla başlatılan deneme üretimleri olumlu sonuç verince Trabzon'da 1 dönüm arazide yaban mersini üretimi artmaya başladı. Üretim yapan vatandaşlardan İlyas Kumbasar yaptığı açıklamada yıllık 100 bin lira gelir elde ettiğini söyledi. Antioksidan özelliği sayesinde insan sağlığına da son derece katkılı olan yaban mersini meyvesi yılda bir defa alınıyor. Karadeniz Bölgesi'nde Ekim alanlarının arttırılması için çalışmalar devam ederken Haziran ayı ortalarında hasadı yapılan meyve Kazancı yüksek ve hasadı kolay olması nedeniyle çok tercih ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@