İTO'dan gelen açıklamada Eylül ayı zam şampiyonları tek tek sıralandı. Öyle ki teknolojiden gıda ürünlerine ve kırtasiyeye kadar çeşitli ürünlere gelen zamların yüzdeleri belli oldu. %99 zamlanan ürünün adı nedir? İşte detaylar...

Düzenli olarak açıklanan enflasyonun yanı sıra, hangi ürüne ne kadar zam geldiği belli oldu. Ortalama yüzdeler üzerinden gerekli hesaplamalar yapıldı. Zam şampiyonu bu sefer çok daha farklı bir ürün oldu. Gıda ürünlerindeki artış ise gözler önüne serildi. Dövizin yükselmesi başta olmak üzere, diğer etkenlerle beraber fiyatlar iyice arttı. 

166 Ürün Yine Pahalandı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), eylül ayında İstanbul'daki fiyat değişikliklerini değerlendirdi ve sonuçlarını açıkladı. İTO'nun belirlediği 242 ürün arasında 166'sının fiyatında artış gözlenirken, 15'inin fiyatında düşüş yaşandı ve 61 ürünün fiyatında herhangi bir değişiklik gözlenmedi.

teknolojikürünler

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı

%99 ile Şampiyon Dizüstü Bilgisayar!

Eylül'de öne çıkan bilgi, fiyatı en hızlı artan ürünün %98,94 ile dizüstü bilgisayarlar olduğuydu. Bu kategori "Kültür, Eğitim ve Eğlence Harcama Grubu" altında yer alıyor. Dizüstü bilgisayarlardan sonra en yüksek fiyat artışını okul çantaları, mahkeme ve avukat ücretleri, okul kıyafetleri, özel eğitim hizmetleri, spor formaları ve çocuk ayakkabıları yaşadı.

Öte yandan eylül ayında fiyatı en çok düşen ürün, %16,46 oranıyla erik olarak kaydedildi. Bu ürün "Taze ve kurutulmuş sebze-meyve gıda harcamaları" kategorisine dahil. Erikten sonra fiyat düşüşü en çok yaşanan ürünler yeşil biber, yeşil fasulye, soğan ve taze üzüm oldu. Bu kategorideki diğer ürünlerin yanı sıra havlu ve giyim ürünlerinin fiyatları da az da olsa geriledi.