Bir bu eksikti! ABD'den PKK'ya lobi desteği

PKK bölücü ve hain terör örgütünün Suriye uzantısı olan YPG terör örgütü, Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da bulunan bir lobi şirketiyle anlaşma yaptı. PKK ilk kez resmî olarak bir lobi şirketiyle anlaşmış oldu.

Dünya 01.05.2021 - 06:46 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Amerika Birleşik Devletleri'nde yürütülen ve Adalet Bakanlığı kontrolü altında olan lobi faaliyetlerine dair haberler hazırlayan "Foreign Lobby" isimli internet sitesi, bölücü terör örgütü YPG/PKK'nın, "Jim Dornan Strategies" isimli lobi şirketiyle 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere anlaştığını yazdı.

Amerikan lobi şirketi, Cumhuriyetçilere yakın…

Foreign Lobby internet sitesinde yer alan habere göre, bölücü terör örgütü YPG/PKK'nın lobi şirketiyle yaptığı anlaşmada tam ismi "YPG SDF / Kürt Savunma Güçleri" olarak geçiyor. İnternet sitesi YPG/PKK'nın lobi faaliyetlerinin çerçevesinin "DEAŞ terör örgütüyle mücadele" olduğunu bildirdi. Amerika'nın Türkiye'ye karşı PKK'yı desteklemek için kurduğu göstermelik DEAŞ oyununun lobi faaliyetlerinde de bahane olarak kullanıldığı görüldü. Lobi şirketi ise Cumhuriyetçilere yakınlığıyla bilinen bir şirket.

Haberin detaylarında anlaşmanın daha fazla ayrıntıları bulunmuyor ancak site, daha önce bilinmeyen bir başka bilgiyi şu şekilde paylaşıyor:

"(Terör örgütü) PYD'nin siyasi kolu olan SDC (Suriye Demokratik Konseyi) isimli yapılanma da, 2020 yazında Washington'da bulunan 'AF International' isimli lobi şirketiyle anlaşma yapmıştı."

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@