Antalya-Alanya otoyolu için hem döviz üzerinden geçiş garantisi verilmesi, Kur Korumalı Mevduat (KMK) ve Gelire Endeksli Senet (GES) sonrası olması ile de dikkat çekerek tartışma yarattı.

Türk lirasını teşvik etmek üzere önce KKM sonra da GES çıkarken, yap işlet devret usulü yapılacak Antalya-Alanya otoyolu için hem döviz üzerinden geçiş garantisi verilmesi hem de tarifeleri Avrupa İstatistik Ofisi’ne göre güncellemenin kabul edilmesi sosyal medyada da tepki gördü.

Bugünkü köşesinde Antalya-Alanya yolu projesinin ayrıntılarını yazan ve “Hepimizle alay edercesine işler yapılıyor” diyen Çiğdem Toker, “Ulaştırma Bakanlığı, döviz garantili yeni bir Yap İşlet Devret (YİD) projesi üzerinde çalışıyor. Evet döviz garantili ve AB enflasyonuna endekslenecek Antalya-Alanya otoyolu” ifadelerini kullanması ile dikkat çekti.

Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı? Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı?

ALANYA'YA OTOYOL MÜJDESİ - Lider Gazete: Antalya Haber ve Antalya Spor Son Dakika Haberleri

Toker, günlük araç geçiş garantisinin 45 bin olarak belirlendiği ve projeyi üstlenecek şirkete 6 ayda bir gelir ödemesinin garanti edildiğini yazarken 20 yıllık sözleşme kapsamında, geçiş ücretlerindeki düşüşlerden kaynaklanacak farkın da devlet tarafından yani vatandaşın cebinden ödeneceğini belirterek, “Sözleşme taslağındaki 20 yıllık süreye bakılırsa, AKP iktidarı ya hiç gitmeyeceğini düşünüyor ya da giderken gelecek iktidara “hediye” (!) bırakmayı” diye yazdı.

İhale haberleri ile ünlü gazetecilerden Çiğdem Toker hem yazısı hem de söylemleri ile ayrıca tartışma başlatmış oldu.

T3 Vakfının Çiğdem Toker'e açtığı tazminat davasında Tarık Balyalı tanık olarak dinlendi | Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği