Bir Zamanlar Kıbrıs Yayından Kaldırıldı TRT 1 Kararını Verdi

TRT'nin büyük umutlarla başlattığı dizisi Bir Zamanlar Çukurova final bölümü ile ekranlara gelecek.

Dizi Haberleri 12.05.2021 - 15:03 12.05.2021 - 15:04 Ece Sahan

TRT'nin arap saçına dönünen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs hem tartışmalara neden hemde final yapıp yapmayacağı sorun oldu.

Pelin Karahan, Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Gülper Özdemir, Tayanç Ayaydın ve Devrim Saltoğlu gibi isimlerin yer aldığı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Rauf Denktaş'ın başına dayanan silah sahnesi ile tartışma yaratmıştı.

KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın eski danışmanı Sabahattin İsmail, Bir Zamanlar Kıbrıs dizisindeki Denktaş'ın başına silah dayayan Nikos Sampson sahnesi nedeniyle "Gerizekalı mısınız siz? Samson kim ki Denktaş'ın başına silah dayayacak?" diye yazmış ve diziyi eleştirmişti.Gerçek bir varoluş hikayesi cümlesi ile yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin durumu arap saçına döndü.  Rauf Denktaş'ın eski danışmanı Sabahattin İsmail silah dayama sahnesi için;

"Geri zekalı mısınız? Samson kim ki Denktaş'ın kafasına silah dayayacak Utanmadan bir de 'Gerçek bir varoluş hikayesi' diyorsunuz! Devlet galası bu saçmalıklar için miydi? Bu dizi varoluş mücadelemizi değil, insanları arkadan vuran sivilleri katleden eli kanlı katil Sampson'u aklama ve kahraman yapmak için mi yapıldı? Korkak katil bir yığın yalanla davası için korkmadan mücadele eden Liderimiz Denktaş'ı silahla kaçıran bir kahraman olarak gösteriliyor." demişti.

Diziye dair tepkiler sürerken dizi yayından kaldırıldı. Peki dizi final mi yapacak? 

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi için önce sadece 16 bölüm çekilecek denilmişti. Ancak daha sonra bu sayının 26 olduğu açıklanmıştı. Ancak şimdi ise dizi gelen tepkiler nedeniyle final mi yapacak yoksa aksine yükseleen reytingleri nedeniyle uzatılarak devam mı edilecek soruları gündeme geldi. Ancak son olarak dizinin yayın akışından kaldırılması final iddialarını kuvvetlendirmişti.  

Yapımcı Yamaç Okur diziyle ilgili olarak "Haziran sonunda bitecek. Son 7 bölüm. Ramazan dolayısıyla bu hafta yayınlanmayacak demişti. Ancak dizinin asıl yapımcısı yerine başka dizilerin yapımcısından böyle bir açılama gelmesi kafaları karıştırdı.

Şimdilik dizinin final yapacağına dair resmi açıklama yok. Dizi bu hafta Ramazan nedeniyle yayın akışından kaldırıldı. Ancak diziye dair her an bir final kararı da alınabilir gibi duruyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@