Yapılan duyulara göre 150.000 TL’ye kadar kredi verileceği, üstelik bu kredilerin faizsiz bir şekilde verileceği duyuruldu! İşte faizsiz kredi fırsatına dair merak edilenler!

Biraz evvel belli oldu! Ziraat Bankası’ndan faizsiz kredi müjdesi! 1 yıl geri ödeme yok! 150.000 TL hemen hesapta...  Kamu bankaları arasında olan Ziraat Bankası yeni bir kampanyayı duyurdu. Banka doğrultusundan oluşturulan bildirime göre Tarım ve Ormancılık akanlığı doğrultusundan Ziraat Bankası aracılığı ile vatandaşlara destek ödemesi uygulanacağı duyuruldu. Faizsiz ve bir sene ertelemeli olarak verilebilecek kredilerde bankaya geri ödemeler 84 ay amacıyla da yapılıyor.

Ziraat Bankası’ndan faizsiz kredi müjdesi! 1 yıl geri ödeme yok!

Başvuruda bulunmak isteyenler amacıyla başvuruların Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlükleri üzerinden 18 yaşını tamamlayanlar amacıyla alınacağı duyuruldu.

Gözden kaçırmayın

Merkez Bankası Faizi Sabit Tuttu Dolarda Fırlama Başladı! Kısa Sürede 17 Liraya Sonra İse 19 Liraya Şaşırmayın! Merkez Bankası Faizi Sabit Tuttu Dolarda Fırlama Başladı! Kısa Sürede 17 Liraya Sonra İse 19 Liraya Şaşırmayın!

Konu ile alakalı oluşturulan bildirimde şu ifadeler kullanıldı:
 
“Damızlık koyun alımı hedefiyle 7 seneye kadar vadeli yatırım kredisi, yem giderlerinin karşılanması hedefiyle da 18 aya kadar vadeli işletme kredisi kullandırılabiliyor. Projeden yararlanan her yapımcı 150.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyor ve bu kredi amacıyla özkaynak aranmıyor. Kredilerin teminatını ise krediyle alınan hayvanların rehni ve kefalet oluşturuyor. Kullandırılacak kredilere Hazine ve Maliye Bakanlığı doğrultusundan oluşturulan faiz desteği ile yapımcıların 100.000 TL’ye kadar olan kredilerinin faizi sıfıra kadar düşebiliyor.

150.000 TL hemen hesapta

Ziraat Bankası’nın Valiliklerle işbirliği yaparak uyguladığı Proje ile halihazırda koyun yetiştiriciliği yapan yapımcıların sürülerinin 100 baş ve üstüne çıkarılması hedefleniyor. Proje kapsamında Valilikler, alakalı kurum ve kuruluşların mahalli birimlerini koordine ederek, illerinde ilerleme potansiyeli yüksek yerli koyun ırklarını, bunları yetiştiren damızlık işletmelerini ve projeden yararlanmak amacıyla lüzumlu şartları taşıyan potansiyel yapımcıları belirliyor. Valilikler ilaveten yapımcıların makul fiyatlarla yem alabilmeleri ve kesim devresi gelen hayvanlarını makul fiyatlarla kestirebilmeleri amacıyla seçenek firmaları belirleyerek duyuruyor. Projenin devamı süresince da yapımcıların işletmelerini denetim edip, Projenin neticelerini direkt olarak yerinde görerek değerlendiriyor”