Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenciler yine ters kelepçelerle, darp edilerek gözaltına alınmıştı ki sonrası çok daha vahim oldu...

Boğaziçi Üniversitesi'nde 9. Onur Yürüyüşü için Güney Kampüs'te toplanan öğrencilere polis müdahale etmiş, üniversite içerisine giren çevik kuvvet polislerinin öğrencileri gözaltına aldığı belirtilmişti.

Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak! Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak!

Kampüs içerisinde üniversiteliler tarafından gerçekleştirilen yürüyüş öncesi sevkedilen çevik kuvvet ekibi sayısı ve uygulanan şiddet dikkat çekmişti.

Sonrasında ise Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü bugün yaptığı duyuruda, üniversitede gerçekleşecek Taş Oda konserleri haricindeki tüm açık alan etkinliklerini yasaklanmıştı.

Resim

Sert müdehale ve gözaltıların ardından önce sosyal medyada cemattlere, tarikatlere, mültecilere, öso bayraklarına, şeriat çağrılarına izin veren görsellerle yapılan müdehalesiz yürüyüşler yer alarak haklı eleştiriler yapılmaya başlandı, sonrasında ise gelen kareler durumun daha da vahim olduğunu gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nde kendisine tanınan haklarla yürüyüş yapmak isteyen öğrencilerin darp edilmiş görüntüleri ülkenin ne hale geldiğini, kimlerin nelere hakkı olup olmadığını gösterdi.

Ve üstelik darp edilen öğrenciler ve olayın yaşandığı yer ise bir "üniversite"...

Resim