Sanat dünyasının acı kaybı. .

Sanat dünyasının acı kaybı... Ressam, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Hikmet Karagöz, yaşamını yitirdi. Peki Hikmet Karagöz kimdir? Neden öldü? Kaç yaşındaydı? Hangi dizilerde oynadı


Kızı Zeynep Karagöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla babasının hayatını kaybettiğini açıkladı.


Zeynep Karagöz, "Babişkom, Hikmet Karagöz bugün son yolculuğuna çıktı... Bu kez dönüşü yok; ardından tebessümler, kadehler ve anılar, sohbetler yakışır. Korona nedeniyle cenaze töreni olması mümkün gözükmüyor. Hatrına şerefe" ifadelerini kullandı.


Oyuncu Orhan Aydın ise sosyal medya hesabından arkadaşı Hikmet Karagöz'ün vefatını, "Canımdan bir can düştü toprağa. 42 yıllık dostluk, yoldaşlık, şen-şakrak-sevinç ve umut dolu bir hayat bitti. Seni asla unutmayacağım #HikmetKaragöz asla" sözleriyle duyurdu. Peki Hikmet Karagöz neden vefat etti?


Hikmet Karagöz kimdir?

1962-1963 yıllarında Eminönü Halkevi'nde amatör olarak tiyatroya başlayan sanatçı, 1964'te Küçük Sahne Ulvi Uraz Tiyatrosu'nda profesyonel oldu. 1974 yılında Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'la TV yapımlarında rol almaya başladı. Sinemaya geçişi Faize Hücum filmiyle 1982'de oldu.

Gözden kaçırmayın

"Yerini Ve Haddini Bil" Hamlesi! Suudi Arabistan Türkiye'ye Yasak Getirdi! Dünya'ya Türkiye'yi Rezil Ettiler! "Yerini Ve Haddini Bil" Hamlesi! Suudi Arabistan Türkiye'ye Yasak Getirdi! Dünya'ya Türkiye'yi Rezil Ettiler!

'Bizimkiler' dizisindeki 'Abbas' rolüyle geniş kitlelerce tanındı. 1986 yılından bu yana ağırlıklı suluboya olmak üzere resim yaptı, sergiler açtı.


Karagöz; Memleket, Tatar Ramazan, Bir Aşk Hikayesi ve Deli Yürek gibi dizilerde de rol almıştı.