2018 yılında vizyona giren Black Panther filmi televizyonda ilk kez bu akşam yayınlanacak. Marvel'ın son zamanlarda oldukça popüler kahramanı Black Panther, T'Chaka'nın oğlu T'Challa'dır.

2018 yılında vizyona giren Black Panther filmi televizyonda ilk kez bu akşam yayınlanacak. Marvel'ın son zamanlarda oldukça popüler kahramanı Black Panther, T'Chaka'nın oğlu T'Challa'dır. Herkesin 3. dünya ülkesi olarak bildiği Wakanda'nın kralıdır.  Ancak filmin başrol oyuncusu geçtiğimiz günlerde vefat etti. Hal böyle olunca Black Panther başrol oyuncusu kim?  Öldü mü? Black Panther ölen oyuncunun adı ne çok merak edildi. Filmin oyuncuları arasında Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Letitia Wright, Danai Gurira gibi isimler yer alıyor.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek
Black Panther ölen oyuncunun adı ne?Black Panther filminde yer alan ve hayatını kaybeden oyuncu, başroldeki Chadwick Boseman oldu. Peki Chadwick Boseman kimdir? Neden öldüMarvel serisinin filmlerinden olan "Black Panther" (Kara Panter) filminde başrolde oynayan ABD'li aktör Chadwick Boseman'ın kolon kanseri nedeniyle 41 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.AA'nın haberine göre; Boseman'a ait sosyal medya hesabından ölümüne dair yapılan yazılı açıklamada, "Boseman'ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panter filmindeki Kral T’Challa'yı canlandırması hayatının onuruydu." ifadelerine yer verildi.Chadwick Boseman kimdir? Kaç yaşındaydıChadwick Aaron Boseman (29 Kasım 1976 - 28 Ağustos 2020) Amerikalı aktör.Boseman Güney Carolina'da, her ikisi de Afrikalı Amerikalı olan Carolyn Leroy Boseman'nın çocuğu olarak doğup büyüdü. Boseman, Washington D.C.'deki Howard Üniversitesi'ne gitti ve 2000 yılında yönetmenlik dalında Güzel Sanatlar Lisansı ile mezun oldu. Öğretmenlerinden biri akıl hocası olan Phylicia Rashad'dı. Boseman ve bazı sınıf arkadaşlarının kabul edildikleri Londra'daki İngiliz Amerikan Drama Akademisi Oxford Yaz Ortası Programına katılabilmeleri için fon toplamaya yardımcı oldu.Boseman yazmak ve yönetmek istedi ve başlangıçta aktörlerle nasıl ilişki kuracağını öğrenmek için oyunculuk eğitimi almaya başladı. ABD'ye döndükten sonra New York'un Dijital Film Akademisi'nden mezun oldu. Kariyerinin başlangıcında Brooklyn'de yaşadı. Boseman, New York Harlem'deki Siyah Kültür Araştırma Merkezi'nde bulunan Schomburg Junior Scholars Programında drama eğitmeni olarak çalıştı. 2008 yılında oyunculuk kariyeri için Los Angeles'a taşındı.Boseman, Marvel Sinematik Evreni'nde karakter olarak kullanılmadan önce Kara Panter olmak için dua ettiğini belirtti. Öte yandan Boseman bir vejetaryendi.Chadwick Boseman neden öldü?Boseman’a ait sosyal medya hesabından ölümüne dair yapılan yazılı açıklamada, “Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız.Black Panther filmindeki Kral T'Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu” ifadelerine yer verildi.Kanser ile mücadele eden Chadwick Boseman'ın hayatını kaybetmesine ilişkin ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiği belirtti.