Boğaziçi provokatörlerinden sözde Ermeni soykırımına destek!

Boğaziçi provokasyonlarını yöneten sosyal medya hesabı Boğaziçi Dayanışması, asılsız “Ermeni Soykırımı”na destek verdi ve Türkiye'ye kin kustu. Paylaşım, Hükümetin Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili aldığı kararların ne kadar isabetli olduğunu da gözler önü

Güncel 26.04.2021 - 05:55 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Boğaziçi Üniversitesi eylemlerini organize eden ve terör örgütleriyle ortak hareket eden Boğaziçi Dayanışması; gerçekleri tam aksi olan asılsız Ermeni Soykırımı’na Paşinyan’dan bile daha hırslı bir şekilde destek vererek Türkiye’yi hedef aldı.

Boğaziçi Dayanışması, Ermenilerin imha edilmesinin tüm Türkiye'nin yıkımı olacağını belirterek, 1915 olayları ile ilgili “Ermeni Soykırımı” tanımını kullandı ve olayların 106'ncı yıldönümünde Ermenilerin acısını paylaştıklarını, Ermeni halkının onurlu direnişlerini de saygıyla selamladıklarını bildirdi.

Ermeni çete ağızlı bildiriye tepki yağdı

Siyasilerden gazetecilere, tarihçilerden sanatçılara kadar toplumun büyük kesiminden Boğaziçi Dayanışması'nın Ermeni çetelerinin soykırımına maruz kalmış mağdur ülke Türkiye’ye soykırım iftirası atmasına tepki gösterdi.

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Melih Bulu'ya karşı tepkinin onda birini bu rezalete gösterip göstermeyeceklerini sorguladı.

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ise Boğaziçi Üniversitesi'ne Melih Bulu’nun rektör olarak atanması sonrası kaos yaratan hainlerin gerçek yüzünün ortaya çıktığını belirterek, CHP ve İyi Parti'nin kışkırtıp destek verdiği Boğaziçi Dayanışması'nın rezil paylaşımını kınadığını bildirdi.

AK Parti Sosyal Medya Koordinatörü Ömer Arvas ise Boğaziçi Üniversitesi konusunda olayları büyütmek ve kaos çıkarmak için her türlü yolu deneyen oluşumun gerçek yüzünün ortaya çıktığını, HDP ile aynı çizgide olduklarını ifade etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@