Bolu Dağı tünelinin Ankara tarafında Dün Gece saatlerinde toprak kayması meydana geldi. Tünel üzerinde bulunan toprakların kayarak otoyola düşmesi sonucunda tüneli girişi çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Bolu Dağı Tüneli'nde gece saatlerinden beri çalışmalar devam ederken tünelin hala trafiğe kapalı olduğu öğrenildi. Peki, Bolu dağı tüneli ne zaman trafiğe açılacak?

TEM otoyolu Bolu Dağı tünelinin Ankara yönünde toprak kayması meydana geldi. Tünelin üzerinde bulunan toprak yağış nedeniyle kayarak otoyola düştü. Toprak kayması sonucu TEM otoyolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı ve ekiplerin çalışmaları başladı. Bolu Dağı Tüneli'nde heyelan sonrasında yol açma çalışmaları devam ederken olun İstanbul istikametinde bulunan toprak yığını iş makineleri ile kaldırıldı. Ancak Ankara yönündeki Toprak hala kaldırılamadı. Ekiplerin çalışmaları sürüyor. Ancak vatandaşlar da Bolu dağı tüneli ne zaman trafiğe açılacak sorusunun yanıtını araştırıyor.

Çalışmalar hala devam ediyor

Anadolu otoyolu Düzce kesiminde dün akşam saatlerinde heyelan meydana geldi. Yol tamamen ulaşıma kapanırken karayolu ekipleri tarafından yol açmak için çalışmalar başlatıldı. Gece boyunca devam eden çalışmalar sonucunda yolun İstanbul istikametinde bulunan toprak yığını iş makineleri yardımıyla kaldırıldı. Ancak ekiplerin Ankara yönündeki çalışmaları Hala sürüyor. Sabah saatlerinde havanın aydınlanması ile beraber Toprak kaymasının büyüklüğü de ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Sığınmacılar Türkiye'de Kalacak! AB Fonu Arttırdı! "Erdoğan Para Sözünü Sever" Demişlerdi! Geçmiş Olsun Türkiye... Sığınmacılar Türkiye'de Kalacak! AB Fonu Arttırdı! "Erdoğan Para Sözünü Sever" Demişlerdi! Geçmiş Olsun Türkiye...

bolu-dagi-tuneli-ne-zaman-acilacak-heyelan-meydana-geldi-dun-geceden-bu-yana-kapali-3

Sürücüler D-100 karayoluna yönlendiriliyor

Otoyolda çalışmalar hala devam ederken İstanbul yönüne gitmekte olan sürücüler Abant kavşağından Ankara yönüne giden sürücüler ise Kaynaşlı kavşağından D100 karayoluna yönlendiriliyor. Çalışmalar nedeniyle yolda trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bolu dağı tüneli ne zaman ulaşıma açılacak sorusuna ise şu anda bir yanıt verilmedi. Ekiplerin çalışmaları hala sürüyor ve akşam saatlerinde yolun açılacağı tahmin ediliyor.