'Erdoğan, Soylu'yu görevden almak üzere' iddası gündemde adeta bomba gibi patladı.

Rafael Sadi Ve Diploma Yine Arşivlere Takıldı! "Siyonist İsrailli Bir MOSSAD Ajanı" Dendi! Sadi Gerçekte Kim? Rafael Sadi Ve Diploma Yine Arşivlere Takıldı! "Siyonist İsrailli Bir MOSSAD Ajanı" Dendi! Sadi Gerçekte Kim?

Türkiye'de yaşanan ekonomik yıkım sonrası oylarının eridiği her ankette ortaya çıkan AKP iktidarı ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaybettiği seçmeni için harekete geçtiği görülürken, özellikle Türkiye'deki birçok skandalda adı geçmeye başlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevden alınacağı artık kesin bir dille kulislerde de konuşulmya başlandı.

Suç örgütü lideri olarak hüküm giyen Sedat Peker ifşaları ile tüm gözlerin üzerine çevirildiği ve son zamalardaki yolsuzluklar ve uyuşturucu trafiğinde adının sıkça rastlandığı Süleyman Soylu, ekonomi ve mültecilerden sonra AKP'nin en önemli oy kaybı sebebi olarak görülüyordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun uyuşturucu kaçakçılığından suçlanarak tutuklanan L'ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat'la fotoğrafı çıktı. – Ramedya Haber Ajansı

Birçok suçlu ve skandal isimlerin hemen hepsi ile olan fotoğrafları ile de akıllara kazınan Süleyman Soylu'nun görevden alınmasına ilişkin bugüne kadar ortaya atılan iddiaların en büyüğü Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan'dan geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında "Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması an meselesi" diyen Ahmet Takan, bugünkü "Eli kulağında!.." başlıklı yazısı ile gündemde yankılandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Soylu'yu görevden almaya hazırlandığını söyleyen Ahmet Takan, heyecan ve tedirginliğin hakim olduğu bir bekleyişin de varlığından söz ederek Kaymakamlar, Emniyet Müdürleri ve Valiler kararnamesinin beklendiğini kesin bir diller yazısına taşıdı.

"Bazı sıkıntılar yüzünden Saray'a gönderilen kararnameleri, Tayyip Erdoğan tutuyor…"diyen Takan, "Erdoğan, seçime İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ona bağlı teşkilat yapısıyla gitmek istemiyor" diyerek bugüne kadar ortaya atılan tüm iddiaları da doğrulamış oldu.