Boran Kuzum; henüz otuz yaşında bile olmamasına rağmen çok sayıda dizi ve film projesinde yer almıştır. Bunun yanı sıra, yakışıklılığı ve düzgün fiziğiyle dikkat çeker.

Boran Kuzum; henüz otuz yaşında bile olmamasına rağmen çok sayıda dizi ve film projesinde yer almıştır. Bunun yanı sıra, yakışıklılığı ve düzgün fiziğiyle dikkat çeker. Televizyon ve sinemanın dışında bazı reklam filmlerinde de kendisine yer bulmuştur. Coca Cola ve Eti Gong reklamlarında oynayan Kuzum’un çok ciddi bir fan kitlesi vardır. Genç oyuncu; Instagram ve Twitter gibi sosyal medya araçlarını aktif olarak kullanmaktadır.

Boran Kuzum Nereli?


Boran Kuzum; Ankara’da doğmuştur. Üniversiteye kadar Ankara’da yaşamıştır. Üniversite için Ankara’ya gelen genç oyuncu; o tarihten bu yana hem iş hem de özel yaşantısını İstanbul’da devam ettirmektedir.

Boran Kuzum Kaç Yaşında?
Boran Kuzum; 1 Ekim 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarih itibariyle 28 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. 2021 yılının Ekim ayında 29 yaşına girecektir.

Boran Kuzum Dizileri


Boran Kuzum; üniversite eğitimini tamamlamasının ardından birçok dizi ve filmde kendisine yer bulmuştur. 22 Ekim 2015 tarihinde ATV ekranlarında başlayan ve yalnızca dokuz bölüm sürerek 24 Aralık 2015 tarihinde sonlanan Analar ve Anneler dizisi; Boran Kuzum’un ilk dizi projesi olmuştur. Bu dizide eczacı kalfası rolünü canlandıran Kuzum; dizi kısa sürse de Okan Yalabık, Hazar Ergüçlü ve Binnur Kaya gibi isimlerle çalışma fırsatını elde etmiştir.

Boran Kuzum’un bir sonraki projesi ise Muhteşem Yüzyıl Kösem olmuştur. 27 Haziran 2017 tarihinde final yapan ve 60 bölüm süren dizide Kuzum da kendisine yer bulmuştur. Bu dizide, I.Mustafa karakteriyle yer alan Kuzum’un kendisini geniş kitlelere tanıttığını söyleyebiliriz. Beren Saat, Ekin Koç ve Aslıhan Gürbüz gibi isimlerle çalışan Boran Kuzum kendisini geliştirme şansını elde etmiştir.

Boran Kuzum; asıl çıkışını ise yine bir dönem dizisi olan Vatanım Sensin de yapmıştır. 2016 yılının Ekim ayında başlayan ve 2018 Haziran’da sona eren bu dizide Leon karakterini canlandırmıştır. Yunan komutanı Vasili’nin oğlu olan Leon karakterini canlandıran Boran Kuzum’un bu rolüyle büyük beğeni topladığını söyleyebiliriz.

Vatanım Sensin dizisinin final yapmasının ardından Boran Kuzum; Şahin Tepesi dizisinde yer bulmuştur. Ancak, bu dizi, güçlü oyuncu kadrosuna rağmen düşük reytinglerinden dolayı yalnızca altı bölüm devam etmiştir. Boran Kuzum; bu dizide Efe Akdora isimli karaktere hayat vermiştir. Şansını internet dizilerinde denemeye karar veren Kuzum; büyük beğeni toplayan Hakan Muhafız dizisinin kadrosuna katılmıştır. Bu dizide Okan karakteriyle yardımcı oyuncu olarak rol almıştır.Boran Kuzum; son olarak 25 Ağustos 2020 tarihinde yayın hayatına başlayan Menajerimi Ara dizisinde yer almaktadır. Bu dizide kendisini oynadığını söyleyebiliriz. Dizinin farklı bir senaryosu olduğu için Boran Kuzum da bizzat kendisini canlandırma şansını elde etmektedir. Buna ek olarak, BluTV ekranlarında yayınlanan Saygı isimli polisiye dizide de Savaş karakteriyle yer almaktadır. Sekiz bölümün yayınlanmasının ardından sezon arasına giren dizide Kuzum’un bir sonraki sezonda yer alıp almayacağı belli değildir.

Boran Kuzum; dizilerinin yanı sıra filmlerle de dikkat çekmektedir. Aşka Dokunmak, Bir Adam Yaratmak, Cingöz Recai ve Biz Böyleyiz gibi filmlerde önemli roller almıştır. Son olarak, kendisinin tiyatro oyunlarında da rol aldığını söylemeliyiz.