Kamu bankalarından borçları olanları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Kamu bankaları, diğer bankalarda borçları olan herkes için kredi verecek ve bu krediler ile beraber 36 aylık vade seçeneği sunulacak. Bu kredi toplamda 50.000 TL gibi bir miktardan oluşurken tüm borçların tek bir yerde toparlanması sağlanacak.

50.000 TL'ye kadar olan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler, Ziraat Bankası, Halkbank veya Vakıfbank üzerinden kredi başvurularını yapabileceklerdir. 36 aylık vade seçeneği ile borç kapatma kredisine başvuru yapmak isteyen kişiler için yapılan bu son dakika duyurusunda devlet destekli olacak şekilde kredi verilecek. Kişilerin aldığı krediler iaşe 6 aya varan zaman diliminde erteleme hakkı da tanınacaktır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisini Duyurdu…

Ziraat Bankası, ülkemizin en köklü ve en çok tercih edilen kamu bankası olarak bilinmektedir. Ziraat Bankası, bu nedenle kredi kullanmak isteyen kişilerin tercihleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Ziraat Bankası, müşterilerine yapmış olduğu yapmış olduğu kredi kampanyasıyla devlet destekli olacak şekilde tüm bankalardaki kredisi ve kredi kart borçlarının tek bir yerde toplanmasını sağlamaktadır. Ziraat Bankası, kredi kampanyasından faydalanacak olan kişilerin, sigortalı olacak şekilde en az 6 aydır aktif olarak çalışıyor olması ya da emekli olması zorunluluğu vardır. Ziraat Bankası şubelerinden ya da bankanın resmi sitesi üzerinden gerekli başvuru işlemleri yapılarak ön onay için adım atılabilmektedir.

borclari-kapatmak-icin-bankalar-hemen-onay-verecek-meclis-onay-verdi

Vakıfbank ve Şekerbank da Borç Kapatma Kredisi Sunacak…

Vakıfbank ve Şekerbank da borç kapatma kredisi kampanyasına katılan bankalar arasında yer almaktadır. Vakıfbank ve Şekerbank üzerinden borç kapatma kredi başvurusu yapmak için en yakın banka şubelerine kimlik, gelir belgesi hazır halde giderek başvuru işlemlerine başlamak mümkündür. Vakıfbank 50.000 TL, Şekerbank ise 100 Bin TL’ye kadar 36 aya varan vade seçeneği ile kredi verebilmektedir. Kredilerde uygulanacak olan yeni yasa gereğince 24 aya varan vade seçeneği ile kredi kullanmak mümkündür. Vakıfbank ve Şekerbank, kendi banka politikalarına uygun olunması halinde borç kapatma kredi başvurusunda bulunan kişilere kredi puanı da uygun olması koşulu ile ön onay verebilmektedir.