Borçlu Vatandaşlar Eylül Ayı Bitmeden Başvuru Yaparak Tüm Borçlarından Kurtuluyor! Son Başvuru Tarihini Kaçırmayın

SGK, Vergi, KYK Kredi ve Fatura borcu olanlara büyük müjde! 30 Eylül 2021 tarihine dek başvuru yapanların tüm borçları siliniyor.

Ekonomi 27.09.2021 - 19:15 27.09.2021 - 19:15 Berkay Keskin

Borç yapılandırma fırsatında son günlere girildi. Borçlarını ödemekte zorlananlara peşin veya taksitle yapılandırma imkanı getirildi. Son başvuru tarihini kaçırmadan başvurunuzu yapın! Peki başvuru nasıl yapılır? Kimler başvurabilir? Borçlarının yüzde kaçı siliniyor, taksitle yapılandırma avantajları neler? Tüm bu soruların yanıtları haberimizin devamında sizlerle...

SGK prim borçları, KYK kredi borçlarrı, idari para cezaları, trafik cezaları, su faturası vb. borçlar için yapılandırma fırsatı! Süre dolmadan başvurunuzu yapın ve tüm borçlarınızdan kurtulun! Borç yapılandırma fırsatında süre 31 Ağustos 2021 tarihinde sona eriyordu ancak verilen son dakika kararıyla bu süre 30 Eylül 2021 tarihine kadar uzatıldı. Eylül ayı bitmeden başvuru yapan tüm borçlular borçlarını kolayca ödeme imkanına kavuşuyor. Şimdi vatandaşlar Eylül ayının son haftasına girilmesiyle birlikte borç yapılandırma başvuruları için araştırmalara başladılar. Peki başvuru nasıl yapılır? Kimler, nasıl başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir? SGK, KYK, Vergi ve Fatura borçlarından kurtulabilirsiniz! Tüm detayları haberimizin devamında sizler için hazırladık.

SON BAŞVURU TARİHİNİ SAKIN KAÇIRMAYIN! UZATILDI

7326 sayılı Kanun çerçevesinde borç yapılandırma imkanı Haziran ayından bu yana borçlu vatandaşlara adeta nefes olmuştu. Devam eden Koronavirüs pandemisinin yıkıcı ekonomik etkileri göz önüne alınarak devreye alınan yapılandırma müjdesi Ağustos ayının son günü itibariyle bitecekti. Ancak alınan yeni bir kararla son başvuru tarihi Eylül ayı sonuna dek ertelendi. Peşin ödeme ve taksitle ödeme imkanlarıyla tüm borçlarınızdan kurtulabilirsiniz! Başvurular 30 Eylül 2021 tarihine dek alınacak.

BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Borçlu vatandaşlar 30 Eylül 2021 son başvuru tarihine dek gerek elektronik ortamda gerekse bizzat borçlu bulundukları kurum/kuruluşa müracaat ederek yahut posta yoluyla borç yapılandırma başvurusu yapabilecekler. 

YAPILANDIRMA BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Başvurular 30 Eylül 2021 tarihine kadar, e-sigorta yoluyla internet üzerinden yapılabilecek. Bununla birlikte, dileyen vatandaşlar, şahsen ya da posta yoluyla bağlı bulundukları sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezine de yapılabilir. Yalnızca Genel Sağlık Sigortası borçları için başvuru şartı aranmayacak, tüm gss borçları otomatik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılandırılacaktır.

PEŞİN VE TAKSİTLE YAPILANDIRMA FIRSATIYLA BORÇLARINIZDAN KURTULUN!

Peşin ödemede idari para cezalarının %25'inin silinmesinin yanı sıra işlemiş faizlerin de %90'ı silinecek! Bu büyük fırsat ile vatandaşın Devlete olan borçları büyük oranda silinecek, kolay ödeme imkanı sunulmuş olacak. Taksitle yapılandırmada ise işlemiş faizlerin 'u silinecek. Vatandaşlar, 30 Eylül 2021 tarihine dek başvuru yaparak yapılandırma imkanından yararlanacak ve borçlarından kurtulabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@