Borcu olana müjdeli haber! 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapılabilecek

Borcu olana müjdeli haber! Milyonlarca borçlu vatandaşlar hükümetten gelecek güzel haberleri bekliyor. Esnafa 3 bin TL ve 5 bin TL destek sonrası gözler borçlulara çevrildi. Bugün Erdoğan'ın

Ekonomi 17.05.2021 - 22:00 17.05.2021 - 22:02 Berkay Keskin

Borcu olana müjdeli haber! Milyonlarca borçlu vatandaşlar hükümetten gelecek güzel haberleri bekliyor. Esnafa 3 bin TL ve 5 bin TL destek sonrası gözler borçlulara çevrildi. Bugün Erdoğan'ın açıklamaları yetişmediği için borç yapılandırması müjdesi duyurulmadı!

Borçlulara müjdeli haber!

Borcu olan vatandaşlara güzel haber bugün yetişmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan borç yapılandırma detaylarını açıklamadı. Hem vatandaşların şahsi kredi ve kredi kartı borcu hem esnaf borç erteleme gibi müjdeler gelmedi ancak 31 Ağustos tarihine kadar başvuruların yapılacağı yeni yapılandırma sızdı!

Tüm Türkiye gözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacağı açıklamalara çevrilmişti. STK'ların ve iş dünyasın az da olsa istekleri gerçekleşse de vatandaşların ve vergi mükelleflerin isteği henüz gerçekleşmedi. Ancak mecliste bu hafta görüşülecek borç erteleme sızdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir çoğunu Torba Yasaya koyacak, bir çoğunu Kanun hükmünde kararname ile açıklayacak.

Yeni Torba Yasa Teklifi sızdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki hafta açıklayacağız dediği yeni talepler belli oldu. Kesinleşmiş alacakların yenilen yapılandırması ve İhtilaflı alacakların tasfiyesi gibi konular Yeni Torba Yasada görüşülecek.

Matrah ve Vergi Artırımı Resmi gazeteye!

Bu hafta Cumhurbaşkanı Kararnemesinde Matrah ve Vergi artırımı geliyor. Vadesi 30 Nisan 2021 tarihine kadar olan borçlar yeniden yapılandırılacak. 

6-18 taksit borç ödeme kolaylığı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm borçlar içinde çalışmaların sürdüğü, 6 Taksit ve 18 taksit olmak üzere tüm borçların yapılandırılacağı öğrenildi. Bu borçlar arasında vatandaşların kredi ve kredi kartı borçlarının da bulunduğu öğrenildi. 

31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapılacak!

Mecliste yarın itibariyle görüşmeye başlanacak borç yapılandırma, kredi ve kredi kartı borcu erteleme ve matrah artırımı ve vergi indirimi için vatandaşlara 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvurma imkanı sunulacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@