Marmaris'te çıkan yangın sonrası geçtiğimiz yıl yarısı yanan ormanların kalanı da kurtarılamayacak yorumları gelirken, alevlerin adresi olan Cennet Köşesi Bördübet de gündem oldu.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün akşam saat 20.02'de çıkan orman yangının halen kontrol altına alınamaması ayrı alevlerin adresi ayrı dikkat çekti. Orman yangınıyla ilgili peş peşe açıklamalar gelirken Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk'ün, "Sabotaj şüphesi var. Sabotaj ihtimali yüzde 90." demesi ise güncelliğini koruyor.

Kamuoyunda "deniz manzaralı yangınlar yine başladı" denilerek tepki gören durum özellikle sosyal medyada gündem olurken siyaset gündemine de İyi Parti Lideri Meral Akşener'in şu sözleri ile damgasını vurdu;

Bördübet Koyu Tanıtımı

"Daha dün akşam,Marmaris-Bördübet’ten felaket haberi geldi.Gelen bilgilere göre, yine uçak yok.

Yine hazırlık yok. Yine kontrol odası pozları, bol miktarda hamaset var. Bu nedenle;İktidarı, bir kez daha uyarmak istiyorum. Geçtiğimiz sene, günlerce, yüreğimizi yakan, nefesimizi kesen, ve canlarımızı alan yangınları, unutmadık. Siz de unutmayacaksınız! 13 makam uçağınız olmasına rağmen; “Yangın söndürme uçağımız yok.” diyen kepazeliği unutmadık. Siz de unutmayacaksınız! Ağacına, ormanına, cennet doğasına sahip çıkan milletimizin, nasıl yalnız bırakıldığını unutmadık. Siz de unutmayacaksınız! Unutmayacak ve bu sefer, çok daha geç olmadan, gereken önlemleri alacaksınız! Bu sefer de, beceriksizliğiniz, ihmaliniz ve hatanız yüzünden, aynı felaketi yaşarsak; bizim de, milletimizin de iki eli, yakınızda olacak. Bunu da böyle bilesiniz."

Bördübet Koyu  (Amazon Koyu) Nerededir?

Bördübet Koyu nerede?| HT Gastro

Bördübet Koyu, Marmaris’e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken muhteşem bir doğa harikası olup  "Amazon Koyu" olarak da anılıyor.

Dünyanın en güzel körfezlerinden birisi olarak bilinen Marmaris Bördübet Koyu, ormanın ve denizin sizi rahatlatacağı; gece yıldızları çıplak gözle dahi izleyebileceğiniz büyüleyicilikte olan doğal bir tatil cenneti. Kız Kumu Plajı ve Bayır Köyü gibi etkileyici bölgelerin de bulunduğu bir alan Bördübet Koyu.

Amazon Koyu & Bördübek Koyu | Tatil Villam

Bir çok kuş çeşidinin bulunduğu yöreye ‘bird the bed’ denilmiş ve bördübet olarak dilimize geçmiş ve Bördübet koyuna tatile gelenler için koyun civarlarında bulunan eşsiz güzellikteki Yedi Adalar, Saklıköy, Kambur Kemal ve Löngöz koyları ziyaret edilebilecek diğer koyların arasında.

Köyün doğal atmosferi içerisinde piknik yapabilir ya da birbirinden güzel panoramik fotoğraflar çekilebilirsiniz.

"Ama tabi artık değil"

Artık değil çünkü yapılanmanın çoğalamadığı alan, bir elin parmağını geçmeyecek otellerin kuvvetle muhtemel çoğalacağını göreceğiz dolayısı ile her güzellik gibi Bördübet de yağmalanacak "gibi" değil yağmalandı bile.

Değerli oyuncu Berna Laçin ve birçok isimin de söylediği gibi " bir kere görmüş olsaydınız kahrolurdunuz..."

Bördübet Koyu Muğla Nerededir ve Nasıl Bir Yerdir? Bördübet Koyu Nasıl Gidilir?

Ve Türkiye Yine Sedat Peker'e Kilitlendi! Bu Defa "Randevu" Yıldırım Demirören İçin! Neler Yapmıştı? Ne Dedi? Ve Türkiye Yine Sedat Peker'e Kilitlendi! Bu Defa "Randevu" Yıldırım Demirören İçin! Neler Yapmıştı? Ne Dedi?