Breaking Bad'in bilinmeyenleri ortaya çıktı!

2013'te ekranlara veda eden Breaking Bad dizisiyle ilgili birçok bilinmeyen ortaya çıktı. Dizinin isminin anlamı açıklandı, yıllar boyunca hafızalardan çıkmayan ve tartışmalara neden olan birçok husus açıklığa kavuştu.

Magazin 03.05.2021 - 12:57 04.05.2021 - 04:18 İlan35

İlk sezonu 2008'de yayınlanan ve ekrana gelen 5 sezonunun ardından 2013'te final yapan Breaking Bad dizisi uzun yıllardır listelerin zirvesinden düşmedi. Byran Cranston ve Aaron Paul'un başrollerinde yer aldığı dizide Dean Norris, Anna Gunn, Bob Odenkirk, Jonathan Banks ve Jesse Plemons gibi oyuncular rol aldı. Kariyerindeki başarıları ortağı tarafından çalınan 50 yaşındaki lise kimya öğretmeni Walter White'ın kanser olduğunu öğrenmesiyle başlayan ve uyuşturucu dünyasının tanınan isimlerinden birine dönüşmesii ele alan diziyle ilgili pek çok bilgi, finalden yıllar sonra ortaya çıktı.

Breaking Bad isminin anlamı ne?

2013'te "dünyanın en yüksek reytingli" dizisi olarak Guinness Dünya Rekorları kitabına adını yazdıran dizinin ayrıntılar ilgi çekti. 4 Emmy ödüllü dizinin isminin ABD'nin güney eyaletlerinde "kıyameti koparmak" manasına gelen Breaking Bad tabirinden geldiği kaydedildi. Bu ismin aynı zamanda Walter White karakterinin 2 yıl içinde geçirdiği dönüşümü de özetlediğini düşünen dizinin senarist ve yönetmeni olan Vince Gilligan tarafından seçildiği belirtildi.

Dizide kullanılan blue meth, akide şekeriymiş!

Dizinin başlangıç jeneriğinde görülen C10 H15 N formülünün ise dizinin ana odak noktalarından biri olan metamfetamin isimli uyuşturucunun kimyasal formülü olduğu aktarıldı. Dizide blue meth (mavi metamfetamin) olarak kullanılan nesnelerin ise mavi renkli akide şekerleri olduğu ifade edildi. Dizinin yapımcılarının, metamfetaminin nasıl yapıldığıyla ilgili narkotik şubeden yardım aldığı kaydedildi. 

O koordinatlar aslında nereyi gösteriyor?

Heisenberg lakaplı Walter White'ın, kazandığı paraları New Mexico çölüne gömdüğü bölümü bütün Breaking Bad izleyicileri hatırlayacaktır.

Paraları gömdüğü yeri unutmak istemeyen Walter White, bu yerin koordinatlarını lotoda oynayarak kaydetmişti. Lotoda yer alan sayılara göre şifrelenen +34° 59′ 20.00″, -106° 36′ 52″ koordinatlarının aynı zamanda dizinin çekildiği yerlerden biri olan Albuquerque Stüdyoları olduğu belirtildi. 

Jesse ilk sezonda ölecekti!

Öte yanda ilk sezonda ölmesi planlanan Jesse karakteri, oyuncu Aaron Paul'un müthiş performansı sayesinde dizi boyunca hayatta tutulduğu kaydedildi. Senaristlerin bu performans üzerine Jesse karakterinin hikayesini değiştirdiği kaydedildi. Kimya öğretmeni Walter White eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman, hayranların favori karakterlerinden biri oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@