KYK yurdunda duvara sabitlenen 6 büyük dolap ders çalışan öğrencinin üstüne düşünce, barınma şansı yakalayan öğrencilerin de kapasite arttırımı ile ölümle burun buruna yaşadıkları ortaya çıktı.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü, KYK yurtlarında yaşanan barınma probleminin ardından bambaşka bir sorunu ortaya çıkardı. Paylaşılan görüntüler sosyal medyanın gündemine otururken, KYK yurtlarında öğrencilerin can güvenliği de ek yataklar ile arttırılması ile sorgulanmaya başlandı.

Paylaşılan görüntüde devlet yurtlarına yerleştirilen mobilyaların sağlam bir şekilde monte edilmediği görülürken paylaşımda öğrenci, dolaplar üstüne düşünce deprem olduğunu sandığını söyledi ancak yaşanan skandalın sebebinin 6 tane büyük dolabın duvara sadece 8 delik ile sabitlenmesinden kaynakalndığı ortaya çıktı.

Akıllara ise önce AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bizden önceki dönemlerde böyle yurt söz konusu değildi. Bunları biz yaptık. Gayet de lüks yurtlar yaptık. Bu yurtlar çift yatak, bilemediniz üç yataklı odalar olmak üzere gayet modern bir şekilde bu yurtlarımızı yaptık. Ben yurtlarımızla iftihar ediyorum. Kredi Yurtlar Kurumu’muzun attığı bu adımlarla da iftihar ediyorum” cümleleri geldi, sonra da kapanan yurtlar ve gerekli yeni sayı karşılanmaması sonucunda yetersiz kaldığı için, ek yataklar ile kapasite arttırımına gidilmesi geldi.

Zira öğrenciler artık adım atamaz durumda bir odada üstüste "dolu dolu" yaşamaya terkedilmiş durumda ki o da barınma şansına sahip olanlar sadece.

İşte o paylaşım:

"Şu fotoğrafa iyi bakın. Saat 23.30 civarı ders çalışmak için masama oturdum. Bir yandan da şarkı açmaya çalışıyordum. Sonra çıtırdama sesler duydum. Deprem olduğunu sandım ilk başta. Dolaplardan geldiğine ihtimal dahi vermedim açıkçası.+

Tekrardan telefonuma döndüğümde dolaplardan daha fazla ses geldi ve ne olduğunu anlayamadan 6 tane dolap üstüme düştü. Son saniyede sandalyemi geriye çekip kalkabildim. Şarkıyı açıp kulaklığımı takmış olsaydım şu an nerede olacağımı düşünmek dahi istemiyorum.

6 tane büyük dolabı duvara 8 delik açıp sabitlemişler(!) sabitledikleri maddeler tahta ve uzun ince çiviler? Şokun etkisiyle gördüğüm bütün kızlara nolur çalışma masalarından uzak durun diye ağladığımı hatırlıyorum en son.+

Aileler çocuklarını devlete güvenip devlet yurduna gönderirken yaşanan olay trajikomik gerçekten. Tek istediğim bu olayı başka öğrencilerin yaşamaması onlara bunun yaşatılmaması"