Bu ay tekrardan 1100 TL yardım parası başvuruları yapılacak, Hesaplara yatacak

Devlet tarafından verilen ve yardıma muhtaç olan kişiler için yapılan bu 1100 TL ödemeler devam ediyor. E-devlet sitesi üzerinden başvuru yaparak 1100 TL alıp alamadığınız öğrenebilirsiniz

Ekonomi 20.10.2021 - 09:01 20.10.2021 - 09:03 Vural Pars

Bu ay tekrardan 1100 TL yardım parası başvuruları yapılacak hesaplara yatacak. Pandemi döneminde verilen 1100 TL yardım başvuruları son zamanlarda oldukça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Yaşamış olduğumuz pandemi dönemi sebebiyle ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara  1.100 TL'ye kadar sosyal yardım destekleri verilmektedir.

Devlet tarafından verilen ve yardıma muhtaç olan kişiler için yapılan bu 1100 TL ödemeler devam ediyor. E-devlet sitesi üzerinden başvuru yaparak 1100 TL alıp alamadığınız öğrenebilirsiniz. 1100 TL haricinde sosyal yardım destekleri olarak da hem belediyelerden hem de kurumlardan istediğiniz yardım paketlerine başvuru yapabilirsiniz.

1100 TL hesaplara yatıyor

1100 TL olarak verilen ve pandemi döneminde başlatılan ödemeler hesaplara yatmaya başlıyor. 1100 TL yardım parası almayan kişiler bu yardımların nasıl alınacağını merak etmektedirler. Sosyal destek yardımı olarak verilen 1100 TL yardım parası başvurusu yapmak isteyen kişilerin ihtiyaç sahibi olması durumunda PTT şubelerine veya vermiş oldukları kamu bankaları IBAN numaralarına 1100 TL olarak yatacaktır.

bu-ay-tekrardan-1100-tl-yardim-parasi-basvurulari-yapilacak-hesaplara-yatacak

1100 TL yardım parası başvurusu nasıl yapılır?

1100 TL pandemi yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler aile sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yapılan bu duyuru ile birlikte e-devlet sitesi üzerinden işlem yaparak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Başvuru yaptıktan sonra sorgulama işlemlerinizi de e-devlet üzerinden yapabileceksiniz. E-devlet sitesi üzerinden işlem yapabilmeniz için e-devlet şifresi almanız gerekiyor. Resmi internet sitesi üzerinden giriş yaparak buradan e-devlet şifrenizi de talep edebilirsiniz. PTT üzerinden yapılacak olan ödemelerin sorgulamalarını da yine e-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra PTT kurum ödemesi sorgulama ekranından para yatıp yatmadığını görebilirsiniz.

E-devlet üzerinden yapılan başvuruda değerlendirme süresi olacak ve bu değerlendirme süresi sonrasında sizlere onay alıp almadığını hakkında bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Eğer bilgilendirme mesajı almadıysanız, e-devlet şifresi üzerinden sorgulamamızı yapabilir sosyal yardım bilgileri alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz.

E-devlet üzerinden sadece 1100 TL için başvuru yapılmıyor. Belediyeler ve kurumlar tarafından verilen destekler için de buradan başvuru yapabilirsiniz. Muhtaç durumda olan aileler kömür yardımı koli yardımı çocuk yardımı okul yardımı gibi yardım parası için başvuru e-devlet üzerinden yapabileceklerdir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@