Öğrencilere yeni bir müjde bu sefer farklı bir belediyeden geldi. Milyonlarca öğrencinin yaşadığı bu belediye 4000 liralık maddi destek vereceğini açıkladı.

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte, öğrenciler geçim sıkıntısı yaşamaya da başladı. Ailelerinden yeteri kadar harçlık alamayan öğrenciler başta KYK bursu olmak üzere çeşitli kurumların verdiği bursları araştırmaya başladı. Belediyeler de üniversite öğrencilerine yüklü miktarda burs veren kurumlar arasına girdi. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere pek çok belediye harekete geçti ve öğrencilere binlerce lira maddi yardım verdi.

Ülkemizde yaşanan ekonomik krizden öğrenciler de payını aldı. Öğrenciler, yükselen yurt ve ev kiralarının yanı sıra artık neredeyse temel besin ihtiyaçlarını karşılamakta bile zorlanmaya başladı. Ailelerinden de yeteri kadar maddi destek alamayan öğrencilerin yardımına belediyeler koştu. Milyonlarca öğrencinin yaşadığı o şehir de tıpkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi öğrencilere 4 bin liralık eğitim desteği vereceğini açıkladı.

BURS VEREN BELEDİYELER

İzmir Büyükşehir Belediyesi, eğitim desteği projesi kapsamı altında 40 milyon liralık burs sağlayacağını duyurdu. Öğrencileri sevinçten havalara uçuran bu haberin detayları merak edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde eğitim desteği ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı.  Yapılan açıklamada, İzmirli olan veya İzmir’de okuyan üniversite öğrencileri için 40 milyon liralık bütçe ayrıldığı ve 10 bin adet üniversite öğrencisine 8 ay süresince aylık 500 liralık burs verileceği belirtildi.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BURS BAŞVURU ŞARTLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ardından bir büyükşehir belediyesi daha öğrencilere yüklü miktarda burs vermeye karar verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi bazı şartları karşılayan öğrencilere 4000 liralık burs vereceğini açıkladı. Belediyenin resmi internet sitesinde burs koşullarına yer verildi. Bu şartlardan ilkinde kişinin 17-25 yaş aralığında bir Türk vatandaşı olması gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra, bu burstan yararlanmak isteyen öğrencinin ya İzmir’de bir devlet üniversitesinde ya da vakıf üniversitelerinin yüzde 100 burslu programlarında öğretim görüyor olması ya da ailesinin İzmir’de yaşıyor olması gerektiğinin altı çizildi. Şehir dışında okuyan veya ailesi de İzmir dışında olan üniversite öğrencileri bu burstan yararlanamayacak. Açıköğretim fakültelerinde okuyan öğrenciler de bu bursu almaya hak kazanamayacak. Yalnızca ön lisans ve lisans örgün öğretim öğrencileri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden burs alabilecek.

Belediye tarafından açıklanan söz konusu şartlara uyum sağlayan öğrenciler başvuru tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirirse incelemeye alınacak ve burs alma şansı elde ederse öğrenci ile iletişime geçilecektir. Yapılan incelemelerde başvuru esnasında yalan veya yanlış bilgi veren öğrencilerin başvurusu geçersiz sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek

SOSYAL YARDIM İZMİR DAYANIŞMASI EĞİTİM DESTEĞİ

Öğrenciler okurken maddi geçimlerini daha rahat sağlayabilsin ve ailelerin üzerinden bir nebze yük kalksın diye verilen bu burs, 8 ay süresince ayda 500’er lira olarak verilecek. Konuyla ilgili detaylı bilgiler belediyenin resmi internet sitesinde, başvuru süresince yer alacak. Cevabını merak ettiğiniz bir konu olursa belediye ile çağrı merkezi üzerinden de iletişim kurmak mümkün olacak.