Meteoroloji uzmanı kar yağışlarının başlayacağı bölgeleri açıkladı. Üstelik kar için tarih bile verdi. Erkenden başlayacak kar için vatandaşların önlem alması isteniyor. İşte güncel hava durumu...

Kar yağışları nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden erken uyarılar gelmeye başladı. Özellikle bazı bölgelerde kar erken etkisini gösterecek. Mevsimin  karı ise Erciyes Dağı'na yağdı. Öte yandan Meteoroloji'den hangi uzmanlar uyarıda bulunuyor bunu detaylı bir şekilde sizlerle paylaşalım.

Kar Yağışı Uyarıları Sıklaştı!

Türkiye, Ekim ayına sert soğukların ardından yoğun yağışlarla giriş yaptı. Sıcaklık aniden 4-5 derece düştü ve vatandaşlar hava durumu hakkında bilgi arayışına girdi. Son gelişmelere göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülkemizi karla kaplı bir manzara beklediğine dair uyarılarda bulundu. Başta Trakya olmak üzere, ülkenin birçok bölgesinde kar yağışı bekleniyor.

Doğu Anadolu, Rize, Siirt, Artvin Dikkat!

Bugünün hava durumuna baktığımızda, Türkiye'nin doğu bölgeleri bulutlu, bazı bölgelerde ise sağanak yağışlı. Özellikle Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Rize, Siirt ve Artvin kıyıları kuvvetli yağış alabilir. Hava sıcaklığı değişiklik göstermeyecek; doğuda mevsim normallerinin altında, diğer bölgelerde ise normal seviyelerde olacak. Rüzgarın genellikle kuzey ve doğu yönlerden eseceği tahmin ediliyor.

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

Kerem Ökten Kar İçin Tarih Verdi!

Kerem Ökten gibi deneyimli meteoroloji uzmanları da bu dönemde hava durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ökten'e göre, 18 Kasım'a kadar Trakya, Ankara ve bazı iç bölgeler kar yağışı görecek. Özellikle Doğu Anadolu'nun yağış alması beklenen bölgeler arasında. Bu bilgilere dayanarak, önümüzdeki günlerde kışın etkisini görmeye başlayabiliriz.