Henüz KPSS skandalı bitmeden bu defa da 13 Ağustos'ta sona erecek olan Sözleşmeli öğretmenlik mülakatı, sonuçları ifşa oldu...

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında yapılacak olan sözlü sınavların 1 Ağustos’ta başlayacağını ve 13 Ağustos’ta biteceği açıklamış, sonuçların ise 16 Ağustos’ta bakanlığın resmi sitesinden duyurulacağı duyurmuştu ki işin aslı bambaşka çıktı.

13 Ağustos'ta sona erecek olan sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarının bitmeden sonuçlar e-Devlet sistemindeki link açık bırakılınca ortaya çıktı ancak dahası ise resmen ikinci skandal oldu.

Türkiye'den Mahmut Özay'ın haberine göre, mülakatların 9. gününde sözlü sınavlar devam ederken sonuçlar, dün gece e-Devlet Kapısı’ndan 'sehven' açıklanırken, sonuçların ortaya çıkmasıyla ise resmî site kilitlendi. O sürece kadar ise mülakata giren adaylara verilen puanlar ifşa oldu.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ifşa oldu

Henüz mülakata girmeyen adayların söz konusu bölümü boş şekilde yer aldı ancak asıl bomba ise daha önceki mülakatlarda elenen birçok ismin mülakatta "başarılı" olduğunun ortaya çıkması oldu.

Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı! Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı!

Bu arada mülakat sonuçlarının ortaya çıkmasının ardından bakanlık yetkililerinin ikazlarının ardından sistemin kapatıldığı belirtilirken, sözlü sınav sonuçları sisteme girildiği esnada puanların e-Devlet üzerinden göründüğü bir alanın olduğu ve başvurular kısmında bulunan bu noktanın açık bırakıldığı öğrenildi.