İki lise öğrencisinin ''Cumhurbaşkanına hakaret'' suçlaması ile okullarına baskın yapılarak gözaltına alınması hayretle karşılandı.

İstanbul’da iki lise öğrencisi sabah saatlerinde okullarına yapılan baskın ile gözaltına alınırken suçun ise Cumhurbaşkanı'na hakaret olduğu öğrenildi.

Öğrencilerin gözaltına alınma gerekçesi olarak “Cumhurbaşkanına hakaret” ettikleri iddia edilirken Avukat Fulya Dağlı, Medyaport’a yaptığı açıklamada, 16 yaşındaki iki lise öğrencisinin “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlaması ile polis tarafından gözaltına alındığı bilgisini verdi.

Dehşet veren baskın sonucu çocuk şubede tutulan iki öğrencinin de bugün savcılığa çıkarılacağı öğrenildi.

Gözaltılara dair Halk TV canlı yayınında bilgi veren Avukat Fulya Dağlı, "Çocuklar bu sabah önce evlerine gidilerek gözaltına alınmaya çalışılıyor. Ancak okulda oldukları için aileleri bu yönde bilgi veriyor ve okullarından gözaltına alınıyolar. İdare de gözaltı konusunda yardımcı oluyor" diyerek yaşanan akıl almaz durumu anlattı.

Avukat Dağlı, bir okula yapılan baskı ile gözaltına alınan iki liseliye yapılan suçlama konusuyla ilgili olarak da "8 Mart 2022'de Feminist Gece Yürüyüşü'ne katıldıkları, 'Tayyip Kaç Kaç kadınlar geliyor', 'Zıpla, Zıpla, Zıplamayan Tayyiptir' sloganları attıkları ve bunların da Cumhurbaşkanına hakaret suçu oluşturduğu yönünde dosya mevcut şu an" dedi.

Aşırı terleme nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavisi var mıdır? Aşırı terleme nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavisi var mıdır?

Savcılığın ya da hakimliğin herhangi bir gözaltı ya da tutuklama kararının da bulunmadığını belirten Dağlı, "Yetişkinler dahi ifadeye davet edilirken bu çocukların hiçbir yasal şart karşılanmadan gözaltına alınması tamamen hukuka aykırı" sözleri ile konuya tepki gösterdi.