Tacikistan ve Kırgızistan sınırında çıkan çatışmada havan toplarının kullanıldığı iddia edilirken sınır muhafızları arasında çıkan çatışmanın ise sürdüğü öğrenildi.

Milli Gazete’de yer alan habere göre, Sovyet döneminden beri bir türlü çözülemeyen sınır sorunları Kırgızistan ve Tacikistan’ı yine karşı karşıya getirdi.

Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetlerinden biri olan Kırgızistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi Sınır Hizmetleri Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Kırgızistan ile Tacikistan sınır muhafızları arasında sınır ihlali nedeniyle başlayan çatışmanın sürdüğü duyuruldu.

Ayrıca açıklamada, Tacikistan sınır muhafızlarının sınır ihlalinde bulunarak Kırgızistan topraklarına girdiği ve çıkan çatışmada havan topu kullandığı da kabul edildi.

"Dolar Kuru Patlatılacak" Denmişti Ve JPMorgan Yine Enflasyon Tahminini Yükseltti! Durum Artık Çok Daha Vahim! "Dolar Kuru Patlatılacak" Denmişti Ve JPMorgan Yine Enflasyon Tahminini Yükseltti! Durum Artık Çok Daha Vahim!

Henüz 2 ay önce de küçük ölçekli çatışma çıkan alanda gerginliğin tırmanmasını önlemek için tüm önlemlerin alındığı belirtilerek, Tacikistan sınır muhafızlarına ateş etmeyi derhal durdurmaları çağrısı yapıldı.