İlçe müftülükleri tarafından Erdoğan’ın katılacağı etkinlik için 'namazlara muafiyet' getirilmesi muhafazakar kesim tarafından bile şaşkınlıkla karşılanırken gündemin de ilk konularından oldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı Diyanet'in etkinliğine gelmeleri için Ankara’daki bazı ilçe müftülükleri imamları akşam ve yatsı namazından muaf tuttu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Diyanet tarafından önceki akşam yapılan program için personelin seferber edildiği ve Ankara’daki bazı ilçe müftülüklerinin “her din görevlisinin, çevresinden en az 4-5 kişiyi de alarak iki saat önceden program salonunda hazır olması" talebinde bulundukları ortayaçıktı.

T.C.CUMHURBAŞKANLIĞI : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret etti

Müftülük talebinde ayrıca, “programa katılan imamların akşam ve yatsı namazlarından muaf tutulduğunu, camide namaz kıldıracak bir kişinin görevlendirilmesi gerektiğini” belirtilmesi de dikkat çekti.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde önceki akşam, “Mevlidi Nebi Haftası Açılış Programı” ve “Uluslararası Hafızlık ve Kuranıkerim’i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni” düzenlendi ve Erdoğan'ın konuşması kadar etkinliğin hazırlık aşaması da ayrıca dikkat çekti.

2022 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası'nın açılış programı Ankara'da gerçekleştirildi

Erdoğan'ın, “aile” üzerinden LGBTİ’leri de hedef alarak “Böyle çirkin, garip, gureba akımlar karşısında siz dik durdukça Allah’ın izniyle bu milleti kimse yıkamayacak” diye konuşması tartışma yaratırken, söz konusu program için Ankara ve çevre illerdeki Diyanet personelinin de seferber edildiği ve hatta namaz muafiyeti uygulandığı ortaya çıktı.

Katılımcıların çoğunu Diyanet personelinin oluşturduğu toplantı için Ankara’daki merkez ilçe müftülüklerinin mesaj gönderdiği ve personelin yanlarında en az dört kişiyle programa katılmasının istediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'na Katıldı

İmamların “namazdan muaf tutulacağının” belirtildiği mesajda, “Cami görevlilerimizin akşam ve yatsı namazlarından muaf tutulduğundan, camisinde namaz kıldıracak bir cemaatin görevlendirilmesi hususunda gereğini rica ederim” denilirken bazı imamların, söz konusu zorunluluktan rahatsız olduğu ve “Camileri boşaltmak zorunda kaldık” dediği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi! Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi!