Bankaların müşteri kapma yarışında 7 Bin 250 Liraya kadar çıkarttıkları emekli maaş promosyonunun ardındaki skandal bir gazete haberi ile ifşa oldu.

Kamuoyunda "yandaş" gazete olarak bilinen iktidara yakın Akşam gazetesş maaş promosyonunda müjde vermek isterken, farkında olmadan emekli maaş promosyonlarında yaşanılan haksızlığı ortaya çıkartmış oldu.

Tek seferde kişi başı on binlerce lira verilen maaş promosyonlarını gözler önüne seren gazete 10 Ağustos 2022 tarihli ve "Promosyonda 10 bin lira beklentisi" başlıklı haberinde, bankacıların emekli promosyonlarının 10 bin liranın üzerine çıkmasının beklediğini yazarken alınan maaş promosyonlarını ifşa etti.

Son yıllarda açlık sınırının da yarısına gerileyen maaşı ile hayatta kalmaya çalışan emekli vatandaş 7 Bin lira için kuyruk oluşturduğu kareler ile haber olup, gişede sadece 7 Bin lira için sevinç gözyaşı  dökerken, bir gazete haberi ile Halkbank'ın Gaziantep Üniversitesi'nin sağlık personellerine 34 bin 300 liraya kadar promosyon ödediğini öğrendi.

AKP döneminde en zor durumda olanlar emekliler'

Emekli Denizci Yarbay Ahmet Bedir Koyun, sosyal medyada dikkat çektiği haberi  gazetenin ilgili sayfasının fotoğrafını paylaşarak "Utanmazlıkta ve Ahlaksızlıkta Nirvana. Halkbank emeklilere 750 TL ama aynı Banka Gaziantep Üniversitesi personeline 34.300 TL promosyon veriyor. PTT kendi personeline 15.250 TL emeklilere ise 750 TL promosyon veriyor" sözleri ile yaşanılanlara tepki gösterdi.

Akşam gazetesinde skandalı ortaya çıkartan haberin devamında "Tek seferde 34.300 liraya ödeyen var" denilerek bu ihalenin rekor niteliği taşıdığına da ayrıca satırlarında yer verilirken diğer promosyon miktarları da açıklandı.

İşte yıllarca çalışıp, peşin peşin devleet vergi ödeyen sonrasında da hayatta kalma savaşına terk edilirken emekli vatandaşa değil ama bazı kurum çalışanlarına "kişi başı" ödenen maaş promosyonları şöyle;  

Gaziantep Üniversitesi - 34.300 lira

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi - 31.100 lira

Edirne Keşan İlçe Milli Eğitim - 25.250 lira

Sivas Milli Eğitim - 14.000 lira

PTT Genel Müdürlüğü - 15.250 lira

Isparta Belediyesi - 17.120 lira

Adıyaman Belediyesi - 11.250 lira

Yeniçağ gazetesinin gündeme taşıdığı skandal  ile ilgili haber ekranı;

Bakan Nebati'nin Meşhur Cümlesi Sonrası Hakkında Attığı Tweeti Silen Şamil Tayyar Gündem Oldu! "Mantıksız" Demişti! Bakan Nebati'nin Meşhur Cümlesi Sonrası Hakkında Attığı Tweeti Silen Şamil Tayyar Gündem Oldu! "Mantıksız" Demişti!